Dziś specjalny pokaz filmu "Twój Vincent". Seniorzy wejdą za darmo

Gregor Niegowski, na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 2018-01-23 12:04
A|A|A

fot. materiały prasowe

Wrocławskie Centrum Seniora, Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki serdecznie zapraszają seniorów wraz z wnuczętami (od 12 lat) na specjalny pokaz filmu "Twój Vincent", który realizowany był m.in. we Wrocławiu.

„Twój Vincent” (angielski tytuł „Loving Vincent”) jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Właśnie tego dnia z okazji Dnia Babci i Dziadka w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CETA (ul. Wystawowa 1) o godzinie 17.00 odbędzie się seans filmowy, podczas którego wyświetlony zostanie film „Twój Vincent”.

Przed filmem organizatorzy zapraszają na zwiedzanie CeTA (o godzinie 16.30 I grupa, o 16.45 II grupa). Na to wydarzenie obowiązują zapisy pod: numerem telefonu +48 717 72 49 40, adresem email: [email protected] lub osobiście we Wrocławskim Centrum Seniora w punkcie informacyjnym (pl. Dominikański 6). Po seansie w holu CeTA będzie można obejrzeć wystawę obrazów, które powstały przy produkcji filmu.

Bezpłatne wejściówki na film można odebrać w punkcie informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora. Jedna osoba może odebrać dwie wejściówki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama