Muzeum Narodowe: Zobacz zabytkową zabawkę, zagraj w dawną planszówkę

Piotr Osowicz | Utworzono: 2018-01-23 15:20 | Zmodyfikowano: 2018-01-23 15:20
A|A|A

Od dziś w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można oglądać wystawę "Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki".

Ekspozycja obejmuje głównie dawne rysunki i grafiki - głównie niemieckie i francuskie - wprowadzające nas w historię zabaw dziecięcych. Będzie też coś dla miłośników gier planszowych - zapowiada Zuzanna Mikołajek kuratorka wystawy.

Teatr żab – projekt ilustracji do książki dla dzieci napisanej przez Juliusa Lohmeyera; Fedor Flinzer 1880, rysunek (akwarela, tusz); Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Czy jest to tylko wystawa dla dzieci? Dyrektor Muzeum Narodowego Piotr Oszczanowski nie ma wątpliwości i zaprasza wszystkich - bez względu na wiek:

Uzupełnieniem kolekcji dawnej grafiki i rysunku bajek są inne ciekawe eksponaty - m.in dwie latarnie magiczne wraz z przezroczami, dziecięce książeczki, broszki i haftowane serwetki z motywami bajkowymi czy lalki i maszyny do szycia dla małych dziewczynek.

Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama