Jarosław Jach przeszedł z Zagłębia Lubin do Crystal Palace

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-23 18:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-23 20:55
A|A|A

Stało się to o czym informowaliśmy już wczoraj. Dziś Zagłębie Lubin ostateczne osiągnęło porozumienie z londyńskim klubem w sprawie transferu 23-letniego obrońcy.

- Przede wszystkim jest to dla mnie spełnienie marzeń bo liga angielska to liga, którą oglądałem od małego i zawsze chciałem się tutaj znaleźć. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że pomogę Crystal Palace w tym, żeby utrzymali się w lidze, a być może osiągali jakieś większe sukcesy- mówił Jarosław Jach w powitalnym filmie umieszczonym przez Crystal Palace w mediach społecznościowych.

Crystal Palace po 24. kolejkach zajmuje 13 miejsce. Z 25-punktami ma taki sam dorobek co będące pozycje wyżej Bournemouth. Klub z Londynu traci trzy punkty do dziewiątego Evertonu. Z drugiej strony o tyle samo "oczek" wyprzedza Southampton.

Polskie obrońcę na Wyspach czeka trudne zadanie. Patrząc jak potoczyły się kariery innych naszych młodych piłkarzy - Bartosz Kapustka nie przebił się w Leicester City i został wypożyczony do niemieckiego Freiburga, Jan Bednarek nie gra w Southampton - transfer do Premiership może się okazać dla Jacha ryzykowny w kontekście powołania na mistrzostwa świata. 23-letni piłkarz będzie walczył o miejsce na środku obrony z Jamesem Tomkinsem, Damienem Delaneyem i Jairo Riedewaldem. Do tego trzeba dodać kontuzjowanych Mamadou Sakho (wróci najszybciej w lutym) i Scotta Danna (być może nie zagra już w tym sezonie). Konkurencja jest zatem spora.

Jarosław Jach był piłkarzem Zagłębia od 2013 roku. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 17 meczach Ekstraklasy strzelając w nich jednego gola. Zagrał także dwukrotnie w reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej 10 listopada 2017 roku w towarzyskim meczu z Urugwajem.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama