POGODA: Dziś do 9°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-24 09:00
A|A|A

Fot. CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
głeboki i rozległy Niż Islandzki obejmie północno-zachodnią część Europy, a pozostała będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałkanami. Przez Polskę będzie przemieszczać się ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie cieplejsze i wilgotne powietrze polarne, morskie. Przewiduje się spadek ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia postępujące od zachodu regionu. Miejscami, zwłaszcza przed południem, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie na ogół duże. Miejscami opady deszczu, w Kotlinie Kłodzkiej rano możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 5°C na wschodzie do 9°C na zachodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w dzień miejscami opady śniegu przechodzące w deszcz. Wzrost temperatury od -3°C do 3°C. Wiatr początkowo dość silny, wieczorem nasilający się do bardzo silnego, od 50 km/h do 70 km/h, południowo-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: początkowo niekorzystne, później ulegające poprawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama