Trzy godziny ze sztuką w RWK [SŁUCHAJ OD 16:00]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-01-24 12:43 | Zmodyfikowano: 2018-01-24 12:43
A|A|A


Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-19, Maciek Przestalski

Galeria Miejska nie zwalnia tempa. W zeszłym tygodniu o swojej wystawie mówiła Karolina Jaklewicz, niebawem w studiu zagoszczą Urszula Wilk i Eugeniusz Minciel, a tymczasem, chwilę po 16:00, Mirosław Jasiński zaprosi na dwie wystawy indywidualne, które oglądać można będzie od najbliższego piątku. Na parterze galerii zaprezentowana zostanie ekspozycja "12 kroków AA wg Marka Chlandy", a w podziemiach zobaczymy "Sztukę osobistą" Witolda Liszkowskiego.

O 16:45 Karolina Dzimira-Zarzycka z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich przybliży nam niezwykle ciekawą historię Anny Henryki Pustowójtówny. O żołnierce Powstania Styczniowego walczącej z bronią w ręku – w męskim przebraniu i pod pseudonimem Michał Smok – rozpisywała się ówczesna prasa w całej Europie. Powodem naszego spotkania jest wystawa "Legendarna Pustowójtówna" prezentowanej w galerii ulicznej Szewska Pasja do 28 lutego.

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Starym Ratuszu trwa wystawa "Miękkie Medium" podsumowująca 50 lat pracy twórczej w dziedzinie sztuki włókna, naszego kolejnego gościa. Są klasycznie tkane gobeliny z kowarskiej wełny, prace lniane o strukturalnej powierzchni oraz prace wykonane w archetypicznych dla sztuki włókna technikach folowniczych - charakterystycznych dla twórczości artystki, będących jej autorskim odkryciem warsztatowym. Profesor Ewa Maria Poradowska-Werszler odwiedzi nas około 17:30.

A na koniec, po 18:15, Maciej Bujko zaprosi na lutowe warsztaty i pierwszą rocznicę oficjalnego otwarcia dwóch przestrzeni artystycznych - TIFF Center i IP Studio - mieszczących się na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Ruskiej 46A.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama