Wrocław: Przedszkolaki pomagają podopiecznym domów dziecka i rodzin zastępczych

materiały prasowe | Utworzono: 2018-01-26 12:20 | Zmodyfikowano: 2018-01-26 08:41
Wrocław: Przedszkolaki pomagają podopiecznym domów dziecka i rodzin zastępczych -

w najbliższy poniedziałek 29 stycznia o godz. 18 w Teatrze Lalek we Wrocławiu odbędzie się koncert charytatywny Aniołkowe Granie dla dzieci z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego, zorganizowany przez Przedszkole nr 31 im. J. Porazińskiej, Przedszkole nr 56 „Niezapominajka" oraz Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.

Przedszkolaki i dzieci z domów kultury wystąpią z programem, który przygotowały specjalnie na tę okazję. - Forma koncertu jest opracowana w taki sposób, by przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w rodzinnych domach dziecka czy pogotowiu rodzinnym – mówią organizatorzy. Goście koncertu dostaną także paczki.

Aniołkowe Granie to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem integracja środowisk szkół, przedszkoli i placówek opiekuńczych poprzez seminaria, szkolenia, konferencje, najróżniejsze zajęcia, animacje itd Koncert, który zwieńcza akcję, odbędzie się już po raz czternasty.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.