Wójt Legnickiego Pola: O tych śmieciach nic nie wiem

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-01-25 20:27 | Zmodyfikowano: 2018-01-25 18:18
A|A|A

Wyjątkowo burzliwy przebieg sesji Rady Gminy w Legnickim Polu. Na sali obrad pojawili się dziś mieszkańcy Taczalina, którzy zarzucili samorządowcom łamanie prawa. Chodzi o rozbiórkę dawnego PGR-u. Okazuje się, że podwykonawcą tego zadania była firma jednego z radnych. Stanisław Hryniuk, mieszkaniec wsi ma dowody na to, że odpady budowlane - zamiast na składowisko - trafiły na drogi i tereny Skarbu Państwa.

- Ziemia ta jest nasycona różnymi ropopochodnymi substancjami, dach, eternity, plastiki, gumy... To wszystko razem zwala i to nie są ilości w setkach, ale w tysiącach metrów sześciennych. Wysyłana komisja nie dopatrzyła się żadnych uchybień.

Pikanterii dodaje fakt, że członkiem komisji rewizyjnej - w czasie kontroli - był radny, któremu dziś mieszkańcy zarzucają rozrzucanie śmieci budowlanych. Wójt Legnickiego Pola Henryk Babuśka zapewnia, że do tej pory o sprawie nic nie wiedział. Z kolei radny oskarżony o łamanie prawa nie chce komentować sprawy. Dzisiejsza sesja ostatecznie została przerwana po tym, jak przewodniczący rady w atmosferze skandalu zrezygnował ze swojej funkcji.

- Łamiecie prawo, sami się kontrolujecie i pokazujecie kwity, że wszystko jest w porządku - takie zarzuty usłyszeli dziś radni Legnickiego Pola od mieszkańców Taczalina. Ci ostatni pojawili się na sesji, by - w obecności policjantów - poinformować o radnym, który najpierw współdecydował o wyburzeniu pozostałości po PGR-ze, a następnie... realizował inwestycję jako podwykonawca. Wójt Henryk Babuśka podkreślił, że o takich praktykach dowiedział się dopiero podczas sesji, a umowę podpisał z głównym wykonawcą.

- Ja nie odpowiadam za przedsiębiorcę, który realizuje to zadanie. Ponieważ on miał to zrealizować swoimi środkami, przy użyciu swoich być może podwykonawców. Trudno jest mi się odnieść dzisiaj do tego z jakiego powodu radny jest wykonawcą tego zadania. Oczywiście zrobię odpowiednie dochodzenie w tej sprawie.

Mieszkańcy zapewniają, że wójt doskonale zna sprawę, bo przestępczy mechanizm został dokładnie opisali choćby we wniosku o kontrolę przez komisję rewizyjną. Komisja której członkiem był radny-przedsiębiorca, nie dostrzegła nieprawidłowości. Oskarżony samorządowiec nie chce komentować sprawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kasia
2018-02-06 10:40:54
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przynajmniej Nasz Radny z życzliwymi ludźmi wyciąga tą wioskę do przodu. Chwała dla tych mieszkańców.
~Anna
2018-02-04 21:44:11
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 4
Skoro p. Maniek i reszta jego "współbratyńców" tak się troszczy o wioskę i jej mieszkańców, to niech lepiej zainteresuje się naszą strażą, która jest wielką niewiadomą... Szkoda gminnych, czyli naszych pieniędzy, które na to idą! Jak się paliło w wiosce auto to jak przyjechali "z akcją gaśniczą" to się okazało, że nie mają wody.... Porażka.... Masakra.... i to bardzo delikatne słowa opisujące tą sytuację. Natomiast pan pseudo prezes niech się zajmie lepiej czymś innym, bo tylko wstyd przynosi. Szkoda innych strażaków, których ciągnie na dno...
~Piotrek
2018-01-30 16:17:06
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
A jak pracowali w Eko okradali i oszukiwali ludzi co za przeklęte plemię. Ale to juz takie geny zazdrośni i zawistni oskarżają innych za swoje niepowodzenia życiowe. Ta zazdrość kiedyś ta rodzinkę T... zgubiNajgorszy mój okres to praca z tymi ludźmi.
~xyz
2018-01-30 13:13:12
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 8
Pan Hryniuk na sołtysa , a Pan Tymków na radnego !!!
~Marcin
2018-01-30 12:34:32
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
O co za poziom obrażać i wyzywać ludzi od żuli ale co tu sie spodziewać fakty i prawda boli.
~Maniek
2018-01-30 12:24:23
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -4
Dokładnie tak ale oni chyba myśla że jak Ajo przygłup bez prawka jak i reszta żuli którzy robią u stawarskiego napisze jakieś śmieci to odwróci uwagę od tematu
~Marcin
2018-01-30 12:23:34
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
Po to jest poruszany ten temat bo dla mnie jest bardziej szkodliwe palenie chemikaliów ,które przywoził z hurtowni niż wywiezienie gruzu do dołu,który nie jest w lesie tak dla wyjaśnienia od kiedy gruz jest szkodliwy dla środowiska. Albo pali w piecu śmiećmi,ze nawet nie można wyjść wieczorem na spacer. A synek jest strażakiem bardzo dobry daje przykład dla ludzi brawo
~Mariusz
2018-01-30 12:09:55
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
A co ma wspólnego sklep z 1000m3 gruzu? Ze sklepu tego gruzu nie wywieźli tylko pan rady I jego przydupasy;)
~Maniek
2018-01-30 11:56:17
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
I po co WGL jest poruszany temat innych osób z Taczalina tematem artykułu jest Radny oszust i tysiące m3 syfu w lesie o tego się trzymajmy :-)
~Marcin
2018-01-30 11:08:08
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
A wracając do sklepu siedzą tam piją później chodzą za przystanek za potrzebą a rano jak się odprowadza dzieci na przystanek nie można tam stać i czekać na autobus taki smród. Może dla Pana Tymka jest to normalna rzecz i jest przyzwyczajony ja tam nie wiem. Chodź patrząc na jego obejście można się tylko domyślać.
~Marcin
2018-01-30 11:02:58
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak wycinali drzewa na wioskowym stawku to drewno kto zabrał oczywiście Pan Tymków na swoje podwórko zamiast rozdać dla ludzi, którzy są w gorszej sytuacji życiowej i tak można by było się rozpisywać bez końca.
~Marcin
2018-01-30 11:00:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak pan Tymków zwoził śmieci z pracy i palił je u siebie smród niesamowity płomienie kolorowe pół wioski się truło to Hryniuk tego nie widział to mu nie przeszkadzało posiadam zdjęcia i chyba będę je musiał wrzucić do sieci bo moja cierpliwość się skończyła bo piszę się o radnym,że taki zły a prawda jest taka że my jako mieszkańcy jesteśmy z niego zadowoleni.
~Marcin
2018-01-30 10:50:46
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan Hryniuk to chory człowiek nigdy nic dla naszej wioski nie zrobił tylko nam przeszkadza razem ze swoją inteligencją. Pan Tymków nigdy też nic nie zrobił dobrego dla wioski prowadzi ten sklep jeśli tak można to nazwać sprzedaje przeterminowane produkty syf niesamowity tylko wezwać tam sanepid. Szkoda gadać ale takie osoby zawsze mają najwięcej do powiedzenia.
~++++++
2018-01-28 08:47:03
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ma nie pokolei...
~Xxx
2018-01-27 19:03:47
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -10
Przynajmniej Pan Hryniuk ma jaja żeby poruszać takie tematy. Mam nadzieję że pójdzie to w świat i Pan radny dostanie nauczkę za zaśmiecanie przyrody gruzem !. I przekręty które robi w gminie to się w głowie nie mieści. Normalny człowiek już dawno by musiał za takie działanie odpowiedzieć przed prawem. Do Prokuratury i niech Pan i Władca odpowie za swoje czyny !!!!
~Bizon
2018-01-27 14:14:42
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 15
Ten Hryniuk to konfident
~Maniek
2018-01-27 07:53:40
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
I nie życzę sobie wyzwisk z waszej strony w obronie taty nie potraficie kulturalnie przyjąć prawdziwej krytyki to zamknijcie twarze bo wasz poziom wychowania właśnie wychodzi na jaw
~Maniek
2018-01-27 07:51:11
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
Znawca przestań bronić tatusia bo każdy inny człowiek musiałby odpowiedzieć za wyrzucenie 1000m3 syfu do lasu
~XXXXXXXX
2018-01-26 20:42:59
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
RADNY TY JESTEŚ POMYŁKĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~,,,,,,,,,
2018-01-26 20:35:38
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -12
BRAWO DLA PANA HRYNIUKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Lolek
2018-01-26 20:26:31
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzie nie znacie sprawy wiec nie komentujcie. A pan Stanisław H. To wrzód na d... calej wsi.
~Znawca
2018-01-26 12:59:20
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
I wywiad środowiskowy, potwierdzający jaka osoba jest takowy pan. Większość osób by się wypowiedziała w podobny sposób jak ja.
~xxx
2018-01-26 12:53:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Szkoda, że nie pokazano zdjęć wsi jak wygląda teraz, a jak wyglądała wcześniej kiedy aktualny radny nie był radnym. Czyja w tym zasługa i poświęcenie, że wioska tak ładnie wygląda? Najprawdopodobniej nie tych ludzi których zazdrość zżera ;) :) !
~MANIEK
2018-01-26 12:11:03
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -4
Przecież na zdjeciach wyrażnie wszystko widac a Radio Wrocław raczej nie publikuje pomówień po co teraz oskarżać i pomawiać Pana Hryniuka skoro poinformował o wykroczeniu odpowiednie instytucje . A skoro ktoś podejmuje sie wykonania usługi to nie wywozi sie smieci do lasu i twierdzi ze robi to dla młodzieży . Ciekawe zanieczyszczac środowisko i twierdzić ze to dla dzieci
~Znów
2018-01-26 11:36:02
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pana Hryniuka zna już cała okolica ze swojej podłości i zawistnosci w stosunku do drugiego człowieka, mieszkając wcześniej w bartoszowie a aktualnie w taczalinie, pokazywał swoje prawdziwe oblicze, najpierw radziłabym zrobić wywiad środowiskowy, jakiej osobie się wierzy w takie rzeczy, a dopiero później oskarżać innych.
~Znawca
2018-01-26 11:33:29
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pana Stanisława Hryniuka zna już cała okolica ze swojej podłości, i zawisłości w stosunku do drugiego człowieka, mieszkając wcześniej w Bartoszowie czy jak teraz w Taczalinie pokazuje swoje oblicze dla kogoś kto się stara i chce jak najlepiej dla wsi. Lepiej zrobić na początku wywiad środowiskowy i dowiedzieć się jakiemu człowiekowi się wierzy w takie rzeczy, niż bezwstydnie oskarżać innych. Miejmy nadzieje ze Karma do niego wróci.
~lolek
2018-01-26 09:55:33
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
może wkońcu skończą sie te oszustwa i wyżucanie śmieci w lasach . Zapewne wynagrodzenie za roboty niebyło małe a cały syf wylądował w lesie OSZUST NIE RADNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Maniek
2018-01-26 09:43:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ci Panowie powinni zostać przesłuchani i oskarżeni na kilometr śmierdzi korupcja jak radny mógł sam na sobie przeprowadzić kontrole śmiech na sali a tak wgl to przetarg na te roboty sie odbył ? czy pan Stawarski sobie załatwił w gmine a potem wywióżł śmieci do lasu państwowego i jak wójt mógł nie wiedzieć o tych machlojkach
~xxx
2018-01-26 09:40:09
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zgłaszają to zawistni i zazdrośni ludzie którzy nic nie osiągnęli i nie osiągną w swoim smutnym życiu :(
~Katarzyna
2018-01-26 07:52:12
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 9
Nie życzę sobie nazywania słowem mieszkańcy tych poj.....czuje się dotknięta utożsamiając mnie z nimi proszę o wymienienie nazwisk tych osób bo ich ilość jest na tyle mała że spokojnie można to zrobić
~tatarzyn
2018-01-26 05:28:50
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wójt to chyba miesa i żyje w innej gminie skoro o niczym nie wie. Totalna porażka.
~januszpol30
2018-01-25 23:32:18
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
W Gminie Legnickie Pole wszystko jest skorumpowane Konkursy na stanowiska i przetargi gminne.Wojt tej gminy powinien zostac ukarany i czlonkowie Komisji Rewizyjnej.Ten rodzaj Korupcji kwalifikuje sie do Prokuratury.Wojewoda powinien sie tym natychmiast zainteresowac i wprowadzic Zarzad Komisaryczny,