Nagroda Grammy dla szefa orkiestry NFM

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-01-29 19:16 | Zmodyfikowano: 2018-01-29 19:16

Na wczorajszej ceremonii w Nowym Yorku nagrodzono Guerrero oraz producenta Tima Handleya za album 'All Things Majestic' z utworami amerykańskiej kompozytorki Jennifer Higdon. Sama artystka też zresztą zdobyła uznanie głosujących za znajdujący się na płycie Koncert na altówkę (w kategorii najlepszy utwór klasycznej muzyki współczesnej). Best Classical Compendium - kategoria, w jakiej wyróżniono Guerrero, została stworzona z myślą o artystycznej jakości i wartości nominowanych nagrań. To szósta Grammy w karierze dyrygenta.

Giancarlo Guerrero jest szefem artystycznym wrocławskich filharmoników od jesieni 2017, łączy tę funkcję z kierowaniem orkiestrą symfoniczną z Nashville (właśnie z nią nagrał 'All Things Majestic'). W styczniu był we Wrocławiu, z sukcesem dyrygował Koncertem fortepianowym Paderewskiego i IX Symfonią Beethovena. Najbliższy koncert Giancarla Guerrero w Narodowym Forum Muzyki odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. Wraz NFM Filharmonią Wrocławską zaprezentuje: Gambi' Esy-Pekki Salonena, Koncert fortepianowy op. 38 Samuela Barbera (w roli solisty Garrick Ohlsson) oraz IX Symfonię e-moll op. 95 'Z Nowego Świata' Antonína Dvořáka.

TUTAJ można posłuchać nagrodzonej płyty.

Audycja poświęcona muzyce klasycznej w Radiu Wrocław Kultura emitowana jest w każdą środę o 20:00, powtórki można posłuchać w niedzielę w Radiu Wrocław o 22:05.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.