RWK: Nowe wystawy w BWA, FOTO-GENIE, Entropii i Muzeum Narodowym w DAB + Sztuka

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-01-30 20:05 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 11:58

Smog w ciągu krótkiego czasu awansował z abstrakcyjnego zjawiska do palącego utrapienia naszej codzienności. Tym jak projektanci mogą wspomóc niezależną, obywatelską mobilizację zajmą się organizatorzy tegorocznych Noworocznych Postanowień. Szczegóły projektu realizowanego przez galerię Dizajn BWA chwilę po 16:00 zdradzą Iwona Kałuża, Jakub Zasada i Paweł Mildner.

Po 16:45 odwiedzi nas Zuzanna Mikołajek, kuratorka wystawy "Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki". Na skierowanej dla dzieci i dorosłych wystawie w Muzeum Narodowym, zwiedzający będą mogli zobaczyć zabytkowe zabawki, serwetki z motywami baśniowymi, dowiedzieć się, do czego służyły latarnie magiczne a nawet zagrać w jedną z dawnych gier planszowych.

Około 17:30 Manfred Bator opowie o trwającej do 9 lutego wystawie "MADE-IN-PHOTO 10". W Galerii FOTO-GEN prezentowane są realizacje fotomedialne powstałe w czterech artystycznych pracowniach akademickich: wrocławskiej, warszawskiej, gdańskiej i łódzkiej.

„Moje wcześniejsze prace skupiały się na tworzeniu odpowiedniej konstrukcji — zapisie ruchu i znajdowaniu pewnych napięć energetycznych. Zawsze fascynował mnie także kontekst symboliczny i metafizyczny wymiar obrazu. Najnowsza wystawa łączy te sfery". Tak o swojej nowej wystawie w pod tytułem "Wredna małpa losu" w Galerii Entropia mówi Beata Rojek. Więcej opowie po 18:00.

A na koniec wrócimy do środowej konferencji prasowej z Muzeum Narodowym. O zakupionych do zbiorów dziełach Magdaleny Abakanowicz i ich prezentacji oraz o projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej mówić będą dyrektor Muzeum Piotr Oszczanowski i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.