Natalia Czerwonka odebrała nominację olimpijską

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-01-30 20:15 | Zmodyfikowano: 2018-01-30 20:15

Dla Natalii Czerwonki będą to już trzecie igrzyska w karierze. Zawodniczka z Lubina zdołała wrócić do formy pomimo bardzo ciężkiego wypadku podczas treningu rowerowego w sierpniu 2014 roku. W ostatnich tygodniach to właśnie panczenistka Zagłębia osiągała najlepsze wyniki spośród naszych reprezentantów, zajmując 5. i 6. miejsce w Pucharze Świata w Erfurcie. Szanse na olimpijski debiut w Pjongczangu ma natomiast druga z lubińskich łyżwiarek szybkich, reprezentująca MKS Cuprum - Kaja Ziomek.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje olimpijskie oprócz Czerwonki i Ziomek odebrały także: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Magdalena Czyszczoń, Karolina Bosiek oraz Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Adrian Wielgat, a także Marek Krochmalski - lekarz sportowy i Martyna Nowak - psycholog sportu. Tekst ślubowania w imieniu zawodników odczytała Bachleda-Curuś, która pojedzie już na piąte w igrzyska w karierze. Chorążym reprezentacji Polski na ceremonii otwarcia będzie mistrz olimpijski z Soczi - Zbigniew Bródka.

W ślubowaniach udział wezmą wszyscy sportowcy, którzy wystartują w igrzyskach olimpijskich. Ostatnia ceremonia odbędzie się 12 lutego. Jedynie Justyna Kowalczyk i osoby z nią współpracujące odbiorą nominacje oraz złożą ślubowanie w wiosce olimpijskiej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.