Variacje z Jarosławem Thielem

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-01-31 08:20 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 08:20
A|A|A

Jarosław Thiel jest wybitnym znawcą muzyki dawnej, znakomitym wiolonczelistą, co potwierdza na nagranej wraz z Katarzyną Drogosz (pianoforte) płycie z utworami Beethovena. Jego orkiestra, działająca przy Narodowym Forum Muzyki od 2006 roku, to dziś zespół wprost doskonały brzmieniowo. Można się o tym przekonać nie tylko na nagraniach czy regularnych koncertach, także przy okazji opery 'Orfeusz i Eurydyka' w Operze Wrocławskiej. Krystaliczny dźwięk instrumentów pod palcami zgranej grupy wirtuozów nadawał spektaklowi Mariusza Trelińskiego szczególnego charakteru.

 

Barokowa miała 2017 rok złoty. Bo i świetne "Widma' Moniuszki, i album z 'Porami Roku' Haydna, i koncerty w Wiedniu, i wreszcie sylwestrowe wieczory w NFM-ie. A Jarosław Thiel został wicedyrektorem Narodowego Forum Muzyki. Za chwilę Akademia Vivaldiowska i inne wydarzenia. O muzycznych wizjach i niuansach rozmawiamy w najnowszych Variacjach. I słuchamy, słuchamy, słuchamy. Aha, pytamy też, czy oprócz muzyki na cokolwiek szef Barokowej, członek paru innych zespołów, znajduje choć chwilę?

 

 

Do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl. Variacje w każdą środę o 20:00 w Radiu Wrocław Kultura, powtórka w niedzielę w Radiu Wrocław o 22:05.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama