Groźny przestępca ukrywał się 3 lata. Schwytali go "łowcy głów" z Wrocławia

pk, inf. pras. | Utworzono: 2018-01-31 12:10 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 12:10
A|A|A

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy wsparciu Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego krakowskiej komendy wojewódzkiej 29 stycznia 2018 roku zatrzymali w Nowym Sączu niebezpiecznego członka zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, ukrywającego się od 3 lat przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyzna poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanych przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju. Poszukiwany skazany jest prawomocnymi wyrokami na karę pozbawienia wolności w wymiarze 12 i pół roku.

Poszukiwany mężczyzna zmienił całkowicie swoje życie. Zerwał wszelkie kontakty towarzyskie i rodzinne. Nie używał popularnych środków łączności ani nie posiadał kont na popularnych portalach społecznościowych. Wyjechał z Głogowa do Nowego Sącza, gdzie prowadził pozornie normalne życie wtapiając się w miejscowe środowisko i społeczność. Od lat był niesamowicie ostrożny i nieuchwytny. Nie pozostawiał za sobą śladów i dobrze maskował swoją prawdziwą tożsamość.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych, gdy tylko wpadli na jego trop w Nowym Sączu, niezwłocznie się tam udali prowadząc działania operacyjno-rozpoznawcze, które zakończyły się ustaleniem jego miejsca pobytu, a następnie dynamicznym zatrzymaniem poszukiwanego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama