NAUKA: Ambitne plany Uniwersytetu Ekonomicznego i SmartMoto Challenge [POSŁUCHAJ]

Leszek Mordarski | Utworzono: 2018-01-31 17:20 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 17:20
A|A|A

fot. UE Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu chce być najlepszą uczelnią biznesową w Polsce. Ma kilka atutów. Władze uczelni z energią przystąpiły do przebudowy, wynikającej z demografii, zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej, ale i zmian w prawie zapowiadanych przez resort nauki. Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości korzysta z nowej infrastruktury, ma oferować granty na innowacje i granty na usługi. Uniwersytet chce oferować Indywidualny Program Studiów, w którym studenta wspierać będą i mentor i tutor. Wraz z zaprzyjaźnionymi z uczelnią firmami prowadzone będą studia dualne. Ekonomiści, menedżerowie, przedsiębiorcy, którzy już opuścili Alma Mater, ale wciąż myślą o karierze naukowej, będą mogli bronić tzw. doktoratów wdrożeniowych, czyli swoich dokonań naukowych nie na uczelni a w realnym świecie gospodarki. 

Jak zachęcić studentów do pozostania na uczelni, jak przyciągnąć tych którzy ją już opuścili, jak przebudować Uniwersytet Ekonomiczny - o tym porozmawialiśmy z naszym gościem, rektorem tej uczelni - profesorem Andrzejem Kaletą.

W naszym studiu byli dziś też studenci Politechniki Wrocławskiej - w tym Dariusz Talik. Członkowie Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych chcą zorganizować w sierpniu międzynarodowe zawody crossowych motocykli elektrycznych. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie we Wrocławiu i w Polsce.

Wcześniej jednak sami wystartują na SmartMoto Challenge w Barcelonie z pojazdem LEM Thunder. Porozmawiamy o przygotowaniach do zawodów w Hiszpanii i do Międzynarodowej rywalizacji we Wrocławiu.

smcwroclaw.pl

 POSŁUCHAJ AUDYCJI:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama