III Bieg dla Hospicjów - trwają zapisy

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-02-03 20:01 | Zmodyfikowano: 2018-02-03 20:01
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Wszystkie pieniądze z imprezy - zarówno z zapisów, jak i od sponsorów zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Dotąd, za zebrane w ten sposób prawie 42 tysiące zł udało się kupić rzeczy niezbędne, bez których chorzy nie są w stanie godnie i bezboleśnie umierać. - To opatrunki, leki pierwszej potrzeby, ale też silne leki przeciwbólowe - mówi lekarz onkolog - Feliks Błaszczyk:

- Wykupujemy również recepty, które w większości są bezpłatne, ale się płaci 20 złotych na przykład za opioidy. Te leki są niezbędne, żeby żyć bez bólu. Potrzeby są bardzo różne. Nawet kupowaliśmy węgiel rodzinie, która nie miała opału na zimę.

Pieniądze z biegu zostaną przeznaczone na pomoc dwóm placówkom - Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, a także na Hospicjum Stacjonarne prowadzonego przez Bonifratrów. Oba ośrodki nie zatrudniają pracowników, działają wyłącznie na zasadzie wolontariatu.

Trasa biegu to 4 kilometry, które prowadzą głównie przez wały w okolicy Stadionu Olimpijskiego, z poprzedniej edycji udział wzięła w nim między innymi przyszła mama w zaawansowanej ciąży, która przeszła całą trasę, a także osoba na wózku inwalidzkim. Każda z osób, która weźmie udział w biegu dostanie pamiątkowy medal, koszulkę i ciepły posiłek - wszystko ufundowane przez sponsorów. Wpisowe to 40 złotych (lub więcej) i całość kwoty zostanie przekazana na pomoc hospicjom. Organizacja jest bezpłatna, wszystkie osoby pracujące przy wyścigu to wolontariusze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama