Będą zmiany w budżecie Milicza. To efekt zaległości za... wywóz śmieci

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-02-02 17:09 | Zmodyfikowano: 2018-02-02 17:09
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Jak tłumaczą urzędnicy, trwała sprawa sądowa dotycząca kar umownych w wysokości ponad 13 mln złotych i liczono na to, że właśnie ta suma pokryje wszystkie koszty faktur:

Mówi sekretarz gminy Dariusz Moczulski i dodaje, że pieniądze Albie już zostały zapłacone, zgodnie z wyrokiem sądu apelacyjnego we Wrocławiu:

Apelację w tej sprawie złożyła gmina Milicz. Sąd uznał wyrok pierwszej instancji za wiążący i orzekł jego prawomocność stwierdzając jednocześnie, że miastu należy się jedynie 50 tysięcy złotych w związku z karami umownymi, a nie 13 milionów.

- Apelacja podtrzymała poprzedni wyrok, uznając jednocześnie, że firma ma zapłacić jedynie 50 tysięcy złotych kar - tłumaczy sędzia Małgorzata Lamparska z Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu:

Urząd Miejski teraz musi dokonać zmian w budżecie. Tak niespodziewanego zwrotu akcji w Miliczu się nie spodziewano. Czy Urząd Miejski będzie wnioskował o kasację wyroku do Sądu Najwyższego?

W połowie ubiegłego roku Regionalna Izba Obrachunkowa znalazła również zaległości w wypłatach np. pensji dla pracowników Urzędu Miejskiego czy dla nauczycieli. Wynosiły one podobnie, jak rachunki za wywóz śmieci, blisko 2 mln złotych.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama