Hurt powraca z nowym teledyskiem. Premiera na naszej stronie! [ZOBACZ]

Ewa Zając | Utworzono: 2018-02-02 11:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-02 11:01
A|A|A

Legendarny wrocławski zespół Hurt powraca z nowym teledyskiem. Klip ma dziś swą premierę na stronie Radia Wrocław.  Teledysk powstał do piosenki "Czarno biało szara tęcza" z albumu "Nowy początek":

- Nigdy nie graliśmy tego numeru na koncertach. Ostatnio, ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że ten numer jest wciąż totalnie nowoczesny i nośny - mówi Maciej Kurowicki, lider zespołu:

Hurt powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Jego debiutancki album "Babilon" ukazał się dwa lata później. Byli wtedy mało znani i uznawani raczej za underground. Ich postrzeganie zmieniło się, gdy w 1999 roku wydano album "Musisz to kupić". Tok później, po wydaniu płyty "Dokładny czas", grupa zaczęła koncertować po czym wydawało się, że zakończą działalność. Zmiany osobowe w zespole zaowocowały jednak wydaniem w 2005 roku płyty "Czat" zawierającej hit "Załoga G".

Pierwotna edycja płyty dawno już zniknęła ze sklepów, grupa postanowiła wydać wznowienie. Reedycja ukazała się pod zmienionym tytułem (zamiast Czatu mamy Załogę G). Młodzieńcza werwa, która charakteryzowała ówczesną twórczość Hurtu nie zblakła z czasem, a słowa "Chciałbym być zawsze niewinny i prawdziwy/ Chciałbym być zawsze pełen wiary i nadziei" pochodzące z utworu Załoga G do dziś stanowią dobrą definicję przesłania, które proponował wtedy Maciej Kurowicki.

W czerwcu 2007 ukazała się płyta "Nowy początek", którą wyprodukował Agim Dzejlijli, który czuwał także nad wydanym dwa lata później krążkiem "Wakacje i prezenty".

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama