Biskup legnicki zabiera głos ws tragicznych wydarzeń w Lubinie i Legnicy

Justyna Kościelna | Utworzono: 2018-02-02 15:13 | Zmodyfikowano: 2018-02-02 13:34
A|A|A

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski napisał list do księży, w którym odnosi się do dwóch niedawnych tragedii. Pod koniec stycznia w Lubinie matka zabiła dwie córki - trzynastomiesięczną i 12-letnią. Kilka dni później do podobnej zbrodni doszło w Legnicy - w jednym z mieszkań przy ul. Jowisza 47-letnia kobieta zadźgała swoją 26-letnią córkę (TUTAJ więcej).

ZOBACZ WIĘCEJ: Rodzinny dramat w Lubie. Policja ujawnia więcej szczegółów

Oto pełna treści listu biskupa

"W ostatnich dniach byliśmy informowani o bardzo bolesnych przypadkach, w których człowiek w tak tragiczny sposób zostaje pozbawiony życia przez najbliższe osoby. Pragnę wyrazić mój ból i smutek z powodu zaistniałych sytuacji.

Trudno sobie wyobrazić, co mogło spowodować tak drastyczne czyny. Nie jest naszym zamiarem osądzać czy potępiać osoby, które to uczyniły. Możemy jedynie ogarniać je naszą modlitwą i prosić Boga o zmiłowanie i światło prawdy dla ich życia.Polecam w modlitwie zmarłe tragicznie osoby, wśród nich dwójkę dzieci, prosząc dla nich o pokój wieczny w ramionach Boga Ojca.

Proszę także Duszpasterzy i Wiernych o zwracanie uwagi na niepokojące sygnały mogące doprowadzić do podobnych sytuacji. Bądźmy czujni i wrażliwi, by w razie potrzeby nieść chrześcijańską pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna i możliwa.

Każda trudna i bolesna sytuacja, staje się też okazją i wołaniem i o pocieszenie płynące z orędzia Ewangelii.Wszystkim, boleśnie przeżywającym te wydarzenia, do których doszło w Lubinie i w Legnicy, i trwają w modlitwie, z serca błogosławię, raz jeszcze zapewniając o mojej duchowej łączności i pamięci"

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama