Porażka Huberta Hurkacza. Polska remisuje ze Słowenią 1:1

PP/PAP | Utworzono: 2018-02-03 18:15 | Zmodyfikowano: 2018-02-03 18:15

Zajmujący 224. miejsce w rankingu ATP Hurkacz nie zdołał sprawić niespodzianki i pokonać sklasyfikowanego na 52. pozycji lidera ekipy rywali. Jedyne w pierwszej odsłonie przełamanie Bedene zanotował przy stanie 3:3. W dziewiątym gemie Polak obronił piłkę setową, ale w kolejnym już nie dał rady.

Gdy w drugiej partii Słoweniec objął prowadzenie 3:1, wydawało się, że szybko rozstrzygnie pojedynek na swoją korzyść. 20-letni wrocławianin odrobił stratę. W ósmym gemie zmarnował jednak dwie piłki na przełamanie rywala. Niewykorzystane szanse Hurkacza zemściły się na nim w końcówce tej odsłony. Przy stanie 5:5 stracił podanie, a po chwili reprezentant gospodarzy przy trzeciej piłce meczowej zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi.

Straty odrobił w drugiej grze singlowej Kamil Majchrzak. Polak, który zajmuje 213. miejsce w rankingu ATP, wygrał z Blazem Rolą (195.) 6:4, 6:2. W niedzielnej grze deblowej obok Marcina Matkowskiego - pod nieobecność kontuzjowanego Łukasza Kubota - wystąpi Mateusz Kowalczyk. Poszerzony zgodnie z nowymi przepisami do pięciu zawodników skład uzupełnia drugi z dolnośląskich tenisistów w kadrze - Michał Przysiężny.

Biało-czerwoni poprzednio występowali w Grupie II Pucharu Davisa w 2012 roku. Teraz spadli na trzeci poziom rozgrywek po wrześniowej porażce w barażu w Bratysławie ze Słowakami 1:4. Słoweńcy drugi rok z rzędu grają na tym szczeblu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.