Siatkarki Impelu Wrocław zmierzą się z Legionovią

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-02-04 08:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-04 08:00
A|A|A

fot. impewroclaw.pl

W październiku mecz obu drużyn awizowany był jako spotkanie o 6 punktów. Wtedy wydawało się, że Impel będzie chciał powalczyć o pierwszą wygraną w Jelczu – Laskowicach, jednak to właśnie przyjezdne zdominowały tę rywalizację. 3 punkty pojechały wtedy na Mazowsze.

Gdyby popatrzeć na tabelę ekstraklasy – przetasowania na poszczególnych miejscach są niemal co kolejkę. W tej chwili wrocławianki i legionowianki sąsiadują ze sobą. Obie drużyny zanotowały w tym sezonie 5 zwycięstw, przy czym zespół z Legionowa trzy z nich zapisał w czterech ostatnich meczach. Impel natomiast w zeszłą sobotę przełamał ligową niemoc i pokonując Pałac Bydgoszcz, przerwał niedobrą passę bez wygranej.

Legionowianki, po zmianie szkoleniowca, zdecydowanie nabrały świeżości i spisują się coraz lepiej. Wygrane z takimi faworytami, jak Budowlani Łódź, czy BKS Bielsko – Biała są z pewnością dobrym potwierdzeniem, że zespół z Mazowsza ma się coraz lepiej, a przede wszystkim, że na boisku nie może zlekceważyć ich żadna z drużyn.

Zespół z Legionowa znajduje się ostatnio na fali wznoszącej. Ich gra wygląda bardzo dobrze. Jest to młody zespół, po którym widać ogromny zapał i wolę walki. Nie można pozwolić, aby siatkarki z Mazowsza złapały wiatr w żagle, bo to doprowadzi do tego, iż grając na młodzieńczej fantazji i zapale mogą okazać się nie do zatrzymania. Czeka nas bardzo ciekawy mecz gdyż mamy z tym zespołem rachunki do wyrównania i jedziemy tam bojowo nastawieni z wielką żądzą rewanżu – tak krótko scharakteryzował Legionovię Bartłomiej Dąbrowski, jeden z trenerów Impelu Wrocław.

Na grę Impelu także można popatrzeć z optymizmem. W ostatnim czasie udało się awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski i odnieść cenne zwycięstwo w starciu z Pałacem Bydgoszcz. Wrocławianki pokazały się z dobrej strony nie tylko indywidualnie, ale przede wszystkim jako drużyna, a to na ten aspekt ostatnio główny nacisk stawiał sztab szkoleniowy. Mecz z Legionovią będzie pewnie odpowiedzią na pytanie, czy to trend długotrwały, czy tylko pojedyncze wygrane spotkania.

Początek spotkania o godzinie 20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama