Kolarze CCC Sprandi wystartują dziś w Kolumbii

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-02-06 07:45

Wyścig będzie podzielony na dwie części – pierwsze trzy etapy przeznaczone będą dla sprinterów, trzy ostatnie zakończą się podjazdem. Większość rywalizacji będzie prowadzona na wysokości ponad 1000m n.p.m i fakt ten może wpłynąć na przebieg zmagań.

Potraktujemy ten wyścig jako bardzo solidne przetarcie przed sezonem i nie będziemy nakładać na zawodników presji wyniku. Na starcie stanie wiele południowoamerykańskich ekip oraz grup, które mają za sobą start w Vuelta a San Juan Internacional i zaaklimatyzowali się już w innej strefie czasowej, pogodzie i wysokości. Przyjechaliśmy do Kolumbii 4 dni przed wyścigiem, więc będziemy chcieli wykorzystać ten czas na przystosowanie się do tych warunków – mówi Piotr Wadecki dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Będzie to pierwsza edycja Colombia Oro y Paz i na starcie tej imprezy staną 4 grupy UCI World Tour, w bardzo silnym składzie. Wśród zapowiedzianych uczestników są m.in. Nairo Quintana, Rigoberto Uran, Sergio Henao, Fernando Gaviria, czy też Julian Alaphilippe.

 

Skład CCC Sprandi Polkowice na Colombia Oro y Paz: Paweł Franczak, Paweł Bernas, Michał Paluta, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Adrian Kurek

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.