"Genialna Przyjaciółka" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu [PREMIERA]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-02-13 16:49 | Zmodyfikowano: 2018-02-13 16:50
A|A|A

fot. A. Owczarek

"Genialna Przyjaciółka" to historia zmagań kobiety, ze społeczeństwem, w którym nastąpił przewrót tożsamości oraz ról przypisanych płciom. - Dlatego aktorzy wcielają się jednocześnie w kilka osób - mówi odtwórczyni głównej roli Anna Kieca:

To jest opowieść o dziewczynie, która próbuje się wyrwać z małego miasteczka, z ubogiej dzielnicy, żeby udowodnić, że ona też potrafi coś osiągnąć w życiu

Spektakl powstał na podstawie tetralogii neapolitańskiej autorki Eleny Ferrante. Włoszka jest specjalistką od tożsamości: jej imię i nazwisko to pseudonim, trwają spekulacje kim jest „prawdziwa” Ferrante i jak bardzo autobiograficzne są jej książki. Tożsamość o której opowiada ma wymykać się schematom, ale też nieustannie ścierać ze społecznymi oczekiwaniami i osobistymi projekcjami, mówi reżyserka przedstawienia Weronika Szczawińska:

Wyjątkowa będzie również scenografia, mówi jej autor Karol Radziszewski:

To typowy przykład postmodernizmu, gdzie jest miks wszystkiego, gdzie Włochy wychodzą z biedy i próbują na nowo zbudować swoją potęgę, przez wprowadzenie kolorów, laminatów i nowych technologii. 

Polska premiera spektaklu już 17 lutego, a przedstawienie można będzie zobaczyć na deskach wrocławskiego Teatru Współczesnego do kwietnia. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama