"Genialna Przyjaciółka" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu [PREMIERA]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-02-13 16:49 | Zmodyfikowano: 2018-02-13 16:50
A|A|A

fot. A. Owczarek

"Genialna Przyjaciółka" to historia zmagań kobiety, ze społeczeństwem, w którym nastąpił przewrót tożsamości oraz ról przypisanych płciom. - Dlatego aktorzy wcielają się jednocześnie w kilka osób - mówi odtwórczyni głównej roli Anna Kieca:

To jest opowieść o dziewczynie, która próbuje się wyrwać z małego miasteczka, z ubogiej dzielnicy, żeby udowodnić, że ona też potrafi coś osiągnąć w życiu

Spektakl powstał na podstawie tetralogii neapolitańskiej autorki Eleny Ferrante. Włoszka jest specjalistką od tożsamości: jej imię i nazwisko to pseudonim, trwają spekulacje kim jest „prawdziwa” Ferrante i jak bardzo autobiograficzne są jej książki. Tożsamość o której opowiada ma wymykać się schematom, ale też nieustannie ścierać ze społecznymi oczekiwaniami i osobistymi projekcjami, mówi reżyserka przedstawienia Weronika Szczawińska:

Wyjątkowa będzie również scenografia, mówi jej autor Karol Radziszewski:

To typowy przykład postmodernizmu, gdzie jest miks wszystkiego, gdzie Włochy wychodzą z biedy i próbują na nowo zbudować swoją potęgę, przez wprowadzenie kolorów, laminatów i nowych technologii. 

Polska premiera spektaklu już 17 lutego, a przedstawienie można będzie zobaczyć na deskach wrocławskiego Teatru Współczesnego do kwietnia. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
MichałKwiatkowski
Michał Kwiatkowski
 18:00 - 20:00
Muzyczny wieczór
Zapraszam
Reklama