Jelenia Góra: Miało być nowoczesne boisko, ale prace nawet nie ruszyły

Robert Zapora | Utworzono: 2018-02-14 11:32 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 11:32
Jelenia Góra: Miało być nowoczesne boisko, ale prace nawet nie ruszyły -

Miało być pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, a do tej pory nie wbito nawet łopaty. Co gorsza, projekt miasta na drugi etap modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze nie otrzymał dofinansowania w ramach ZIT-u, gdyż znalazł się dopiero na 11 miejscu listy rankingowej. Pieniądze wystarczyły na pierwsze trzy projekty. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak mówi, że miasto pozyskało też pieniądze z innego źródła: Mamy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, to jest kwota ok. 1,5 miliona złotych. Całe zadanie określone jest na kwotę ok. 3 milionów złotych. 

Kiedy zacznie się długo oczekiwany drugi etap modernizacji stadionu - na razie nie wiadomo. Miasto wprawdzie otrzymało 1,5 miliona złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale nawet nie ogłoszono przetargu. Ten miał powstać  już w ubiegłym roku, ale dotąd tak się nie stało. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak mówi, że władze traktują bardzo poważnie sprawę rozbudowy stadionu:

Mamy już dobrą płytę, jedną z najlepszych płyt w Polsce, teraz potrzebujemy płytę treningową i zrobienie zasilania, żeby nie było problemów z energią. 

Na pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią czekają jeleniogórskie kluby sportowe, które w okresie wczesnowiosennym swoje mecze rozgrywają w Zgorzelcu lub w czeskiej Desnej. W Jeleniej Górze brakuje boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przetarg na jego budowę, jak zapewniają władze, ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.