PGE Turów Zgorzelec awansował do półfinału Pucharu Polski

Tomasz Pieruta | Utworzono: 2018-02-15 21:07 | Zmodyfikowano: 2018-02-15 21:07

Koszykarze PGE Turowa przegrywali przez do przerwy, ale wynik odrobili już na początku trzeciej kwarty. Mecz był wyrównany mimo tego, że obie drużyny miały swoje momenty, w których znacząco przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gdy w trzeciej kwarcie zgorzelczanie objęli prowadzenie, nie oddali go już do końca meczu. Drużyna ze Zgorzelca, w samej trzeciej kwarcie zdobyła aż 21 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczęła odrabianie wyniku przy stanie 55:61. Do końca spotkania koszykarze MKS zdobyli jeszcze dziewięć punktów, a Turów Zgorzelec jedynie cztery. Mimo ofensywnej zapaści w końcówce dolnośląski zespół nie oddał prowadzenia.

Najlepiej w PGE Turowie spisywał się Stefan Balmazović, który zdobył 11 punktów trafiając 4/8 rzutów z gry. W drużynie z Dąbrowy Górniczej najwięcej - 16 - punktów zdobył Aaron Broussard. Jednym z kluczy do zwycięstwa była gra na deskach. PGE Turów miał 40 zbiórek, a rywale 33. Najwięcej piłek w ekipie ze Zgorzelca zebrał Kacper Borowski - 10.

MKS Dąbrowa Górnicza-PGE Turów Zgorzelec 64:67 (18:12, 15:18, 13:21, 18:16)

Punkty dla MKS Dąbrowa Górnicza: Broussard 16, Novak 13, Shelton 12, Wołoszyn 10, Kowalenko 8, Pamuła 5

Punkty dla PGE Turów Zgorzelec: Balmazović 11, Waldow 10, Patoka 10, Borowski 9, Ayers 7, Camphor 7, Bochno 7, Jarecki 4

W półfinale PGE Turów Zgorzelec zagra z lepszym z pary Polski Cukier Toruń - Start Lublin.