Pjongczang - dziś skoczkowie chcą powalczyć o medal w drużynie

Michał Hamburger, PAP | Utworzono: 2018-02-19 07:17
A|A|A

Jedyny jak na razie krążek dla polskiej ekipy w Korei Południowej wywalczył Kamil Stoch, który triumfował w sobotę na dużym obiekcie. W poniedziałek podwójny mistrz olimpijski z Soczi postara się - wraz z Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą i Maciejem Kotem - o powiększenie dorobku medalowego. Podopieczni trenera Stefana Horngachera tym startem zakończą rywalizację w Pjongczangu.
W tym sezonie Polacy cztery razy stali na podium zawodów drużynowych - wywalczyli brąz mistrzostw świata w lotach, a w Pucharze Świata zwyciężyli w Zakopanem oraz zajęli drugie miejsce w Wiśle i w Titisee-Neustadt.

W poniedziałek odbędą się jeszcze dwa finały. O godz. 12.53 czasu polskiego na 500 m wystartują łyżwiarze szybcy Artur Waś, Artur Nogal i Piotr Michalski. Zaplanowano też dwa ostatnie ślizgi (g. 12.15) bobslejowych dwójek. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski na półmetku plasują się na 22. miejscu. W ostatniej, czwartej próbie wystąpi tylko 20 najlepszych par.

Tego dnia odbędą się też ćwierćfinały w drużynowej rywalizacji panczenistek. Polki zaprezentują się w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka z Zagłębia Lubin. Wszystkie mają na koncie srebro wywalczone w tej konkurencji w Soczi (Czerwonka wystąpiła wówczas w ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu zastąpiła ją Katarzyna Woźniak. Dwie pierwsze z biało-czerwonych były też w składzie ekipy, która wywalczyła brąz w Vancouver (Czerwonka była rezerwową).

Za nami już start naszej pary tanecznej w łyżwiarstwie figurowym. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmuje 14. miejsce po krótkim programie. "Biało-czerwoni" uzyskali 66,06 pkt. Na prowadzeniu są Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir, którzy wynikiem 83,67 pkt. poprawili należący do nich rekord świata. Program dowolny odbędzie się jutro.

Program i starty Polaków w igrzyskach w Pjongczangu:
poniedziałek, 19 lutego (3 finały)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.53 500 m, M (Artur Waś, Artur Nogal, Piotr Michalski)
Bobsleje - 12.15 dwójki, M - 3. i ew. 4. ślizg (Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski)
Skoki narciarskie - 13.30 drużynowo, M (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki)
Snowboard - 02.00 big air, K - kwalifikacje
Łyżwiarstwo figurowe - 02.00 pary taneczne - program krótki (Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew)
Narciarstwo dowolne - 02.00 halfpipe, K - kwalifikacje
Curling - 01.05 faza grupowa, K
Curling - 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie - 05.10 półfinał, K USA - Finlandia
Hokej na lodzie - 13.10 półfinał, K Kanada - Olimpijczycy z Rosji
Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 drużynowo, K - ćwierćfinały (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama