Boris Akunin przyjedzie do Wrocławia

z materiałów prasowych | Utworzono: 2018-02-21 17:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-21 17:00
A|A|A

Boris Akunin (właśc. Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili) urodził się w 1956 roku. Karierę tłumacza literatury angielskiej i japońskiej porzucił, kiedy poczuł, że osiągnął swoje maksimum w tej dziedzinie. Zaczął wówczas pisać powieści.

Pierwsza z nich to opublikowany pod pseudonimem Boris Akunin Azazel (1998); powieść ta zapoczątkowała 16-tomowy cykl kryminałów retro Przygody Erasta Fandorina, których akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Imperium Rosyjskim.

Akunin jest także autorem kilku innych cykli powieściowych (między innymi trzytomowej Prowincjonalnej powieści detektywistycznej o zakonnicy rozwiązującej zagadki kryminalne, czterotomowych kryminalnych Przygód magistra, których głównym bohaterem jest Nicholas Fandorin – wnuk Erasta, oraz Bruderszaftu ze śmiercią, w którym każda z dziesięciu powieści odpowiada innemu gatunkowi filmowemu).

Autor publikuje również pod pseudonimami Anatolij Brusnikin i Anna Borisowa. W latach 2011-2012 brał udział w protestach antyrządowych, zaś w 2014 roku, kontestując politykę Putina, na stałe przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama