Środa w Pjongczangu - starty Polaków

Robert Skrzyński, PAP | Utworzono: 2018-02-21 07:00
A|A|A

Biegacze narciarscy Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec oraz Maciej Staręga i Dominik Bury wystąpią dziś w kwalifikacjach sprintu, a łyżwiarki szybkie powalczą o siódmą lokatę.

Kowalczyk i Jaśkowiec wystąpią w drugiej serii eliminacyjnej, która rozpocznie się o godz. 9.25 czasu polskiego. Staręga i Bury również wystartują w drugim biegu kwalifikacji, który rozpocznie się 50 minut później. Także dziś rozegrane zostaną finały w obu sprintach drużynowych techniką dowolną.

Cztery lata temu w Soczi Polki startowały w tej konkurencji - ale techniką klasyczną - w takim samym składzie i zajęły wówczas piąte miejsce. Z kolei Maciej Kreczmer i Staręga odpadli w eliminacjach.

W ponurych nastrojach w ostatnich dniach są polskie panczenistki. W ćwierćfinale drużynowych zmagań Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka uzyskały ósmy, najgorszy czas w stawce. Pierwsza z zawodniczek wyraźnie osłabła na ostatnim okrążeniu.

Wszystkie trzy na koncie mają srebro wywalczone w tej konkurencji w Soczi (Czerwonka wystąpiła wówczas w ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu zastąpiła ją Katarzyna Woźniak), a dwie pierwsze były też w składzie ekipy, która wywalczyła brąz w Vancouver (Czerwonka była rezerwową). Biało-czerwone czeka dziś walka o siódmą lokatę (g. 12.54), a ich przeciwniczkami będą reprezentantki Korei Południowej. Bachledę-Curuś zastąpi w składzie Karolina Bosiek, która wczoraj świętowała 18. urodziny.

 

środa, 21 lutego
--------------------

Biegi narciarskie - 09.00 sprint drużynowy - kwalifikacje
(Justyna Kowalczyk - Sylwia Jaśkowiec; Maciej Staręga - Dominik Bury)

Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 wyścig drużynowy
- 12.54 (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska)

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama