Strefa Południa: Słuchajcie Radia Wrocław Kultura

Paweł Iwanina, GN | Utworzono: 2018-02-23 15:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-23 15:00
A|A|A

Nie ma ustalonej instrukcji tego, jak grać muzykę. To dobrze i źle. W przypadku, gdyby istniała, nie powstałyby straszące po nocach kakofonie, ale całe spektrum byłoby znacznie mniejsze. Możemy się więc cieszyć różnorodnymi dźwiękami pozwalającymi wyzwolić wiele emocji, ale również obolałym palcem od częstego przełączania piosenki za piosenką.

Możemy powiedzieć, że coś jest dobre, gdy nie mamy ochoty przełączać, a bardzo dobre wtedy, gdy nie wracamy do ulubionego, najpiękniej brzmiącego utworu, tylko dajemy się ponieść całości albumu.

Coś, co powinno w założeniu być standardem, staje się odległym marzeniem wielu. Wszyscy przecież znamy artystów jednego przeboju, który, zanim zniknął z anten co popularniejszych stacji, zdążył na siebie zarobić przerażająco wielką liczbą odtworzeń. Z pomocą na ten niewdzięczny system przyjdzie nam Pops Staples (post mortem) oraz Sonny Landreth.

Wieczór zakończymy najnowszym albumem Dead Brothers - zespołu, którego nazwa nie mówi zbyt wiele. Autorów jednej z najbardziej oryginalnych (ale nie luźno-awangardowych) kompozycji ostatnich lat, utrzymanych w ponurej, cmentarnej atmosferze. Do usłyszenia!

Strefa Południa, piątek 21:00 - 00:00, Paweł Iwanina

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama