Śląsk zremisował z Górnikiem 1:1. Bohaterami Piech i Słowik

| Utworzono: 2018-02-25 15:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-25 15:30

Śląsk mecz rozpoczął następującą jedenastką: Jakub Słowik, Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Tim Rieder, Augusto, Mateusz Lewandowski, Adrian Łyszczarz, Kamil Vacek, Michał Chrapek, Robert Pich, Marcin Robak.

W wyjściowym składzie Górnika wybiegli: Tomasz Loska, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Daniel Suaarez, Michał Koj, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, Damian Kądzior, Łukasz Wolsztyński, Igor Angulo.

1 minuta. Angulo na spalony. Wolny dla Górnika, ale dośrodkowanie Kurzawy pewnie łapie Słowik.

4 minuta. Rzut wolny dla Śląska. Strzał Łyszczarza trafia w mur.

7 minuta. Bramka dla Górnika. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka ostatecznie od Angulo trafia do Michała Koja. Zawodnik mocnym strzałem głową trafia do bramki. VAR pokazał, że nie było spalonego.

10 minuta. Górnik ma zdecydowaną przewagę. Mogło być już 2:0. Angulo uciekł Celebanowi, znalazł bardzo sprytnie Kądziora i ten ostatni może żałować, że zepsuł uderzenie.

15 minuta kolejna koronkowa akcja gości. Angulo sprawdził Słowika. Bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.

21 minuta. Znów Angulo. Z łatwością opanował piłkę przed polem karnym. Jego strzał z dystansu był minimalnie niecelny.

25 minuta. Pierwsza dobra akcja Śląska. Vacek jednak złapany na spalonym.

30 minuta. Znów Górnik. Widowiskowo i skutecznie zbliża się do bramki wrocławian. Zabrakło celnego strzału.

38 minuta. Wreszcie pokazał się Robak. Niestety nie w polu karnym rywali. Faulował dosyć ostro zawodnika gości na środku boiska.

45 minuta. Żurkowski mógł wyjść sam na sam ze Słowikiem. Zawodnik jednak źle przyjął piłkę. Do przerwy 0:1.

46 minuta. Dwie zmiany w Śląsku. Piech za Łyszczarza i Riera za Chrapka.

47 minuta. Najlepsza akcja wrocławian w meczu. W roli głównej rezerwowi. Riera dośrodkował w pole karne, głową niecelnie strzelał Piech.

52 minuta. Górnik wciąż dominuje. Wolsztyński zostawił za plecami Augusto. Śląsk może mówić o szczęściu.

62 minuta. Kolejny raz ogromne szczęście ratuje gospodarzy. Po rzucie wolnym dla Śląska i zamieszaniu w polu karnym , Górnik wyprowadził doskonałą kontrę. Żurkowski fatalnie [przestrzelił będąc sam na sam ze Słowikiem.

65 minuta. Niewykorzystane szansę na gościach się zemściły. Piłkę przejął Rieder, a Riera kapitalnie z lewej strony dośrodkował wprost na głowę Piecha, ten z zimną krwią doprowadza do remisu.

69 minuta. Angulo powinien dać prowadzenie Górnikowi. Słowik kolejny raz bohaterem.

75 minuta. Śląsk się rozpędził, ale Vacek zgubił piłkę w polu karnym.

84 minuta. Rzut karny dla Górnika. Znów VAR uśmiecha się do zabrzan. Piłka trafia w rękę jednego z graczy Śląska, ale jedenastka... to jeszcze nie gol. Słowik broni strzał Angulo.

90 minuta. Rzut wolny dla Śląska. Augusto w pole karne, dobrze obrońcy Górnika.