Wrocław: Po pożarze na Brochowie pięcioosobowa rodzina szuka domu

Przemek Gałecki, el | Utworzono: 2018-03-03 09:31 | Zmodyfikowano: 2018-03-03 09:12
A|A|A

Mieszkanie komunalne jest zniszczone i wymaga remontu, a kobieta nie ma się gdzie podziać. Co prawda od miasta otrzymała propozycję mieszkania w hotelu socjalnym, ale nie zgodziła się go przyjąć. - Nie czułabym się bezpiecznie, jest tam takie środowisko, a nie inne. Ja mam trzy córki, w tym jedna dorastająca. Nie wyobrażam sobie tam mieszkać. Nie wyobrażam sobie, żeby dzieci były choć przez chwilę same w pomieszczeniu - wyjaśnia. 

Kobieta prosi o lokal na Brochowie. - Chciałabym mieszkanie, które pozwoli mi na normalne funkcjonowanie. Nie oczekuję marmurów. Są mieszkania na Brochowie, wystarczy je trochę odświeżyć, odmalować, założyć licznik - tłumaczy.

Arkadiusz Filipowski z magistratu tłumaczy, że miasto zaproponowało rodzinie przyzwoity standard: mieszkanie w hotelu jest większe niż to na Brochowie i ma sieciowe ogrzewanie. Jednak na naszą prośbę w poniedziałek tematem jeszcze raz zajmie się MOPS i być może uda się znaleźć lokal komunalny na Brochowie. A my zachęcamy do pisania - w każdej sprawie – na adres reakcja24@radiowroclaw.pl .

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Agnieszka
2018-03-15 16:37:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
wredna!!! cygan to taki sam człowiek jak My a ty jesteś tylko małym człowieczkiem...
~wredna
2018-03-11 15:38:24
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Przeciesz TA PANI MA BRACI KTÓRZY SĄ BUDOWLANCAMI I MOGĄ JEJ POMÓC MA PRZECIEŻ DUŻO RODZEŃSTWA.DO HOTELU MOŻNA ISĆ NA CZAS REMONTU ALBO NIECH PARTNER COŚ POMYSLI PRZECIEŻ JEST CYGANEM.
~Brochowianka
2018-03-06 21:04:08
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Popieram decyzję Pani Joanny. To jest normalna rodzina. Potrzebują mieszkania a nie hotelu. Przeszli tragedię, niech miasto im pomoże. Na Brochowie jest wiele pustych mieszkań.
~mojasiostra
2018-03-06 20:50:14
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
jaka znieczulica! Co jest z wami ludzie!? Joanna to moja siostra. Wlasnie z nia rozmawialam. Jest zalamana. Przeciez do cholery to nie wina jej i jej rodziny ze tak sie stalo!!! A to wszystko jest jak kara. Do hotelu cala rodzine i po problemie. Chore !!! WSTYD!!!!
~Agnes$
2018-03-05 14:04:31
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Może pan z magistratu ze swoją rodziną zamieszka tam na tydzień chociaż i się przekona że ciut większe mieszkanie nie znaczy lepsze.!
~Obywatel
2018-03-04 05:35:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
Oczywiście dla ukrainców we Wrocławiu mieszkania są, dostają je bez większego problemu!!! za to dla Matki Polki z Dziećmi niestety już tych mieszkań nie ma!!! Brak słów ????
~Edi
2018-03-04 01:20:07
z adresu IP: (92.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ma racje dziewczyna ze nie przyjela hotelu . Znajac administracje remont jyj mieszkania bedzie trwal okolo wieku a ona bedzie sie meczyc z dziecmi w tym burdelu.Ten hotel powinni juz dawno zburzyc zrownac z ziemia przeciez tam prawie sama patologia mieszka.
~Andrzej
2018-03-03 18:28:47
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 5
Niech sam zamieszka w tym zbiorowisku lumpów a nie wysyła rodzinę z dziećmi
~Arkadiusz
2018-03-03 14:38:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zaproponowali hotel na brochowie pewnie ... gdzie mieszka większość marginesu ... chory kraj !!!!