Ujazdowski apeluje do kolegów z PiS o rozwagę

(PAP) | Utworzono: 2007-11-08 16:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Ujazdowski apeluje do kolegów z PiS o rozwagę - Kazimierz M. Ujazdowski (Fot. Paweł Relikowski / Polska - Gazeta Wrocławska)
Kazimierz M. Ujazdowski (Fot. Paweł Relikowski / Polska - Gazeta Wrocławska)

Posłuchaj czwartkowej wypowiedzi Kazimierza M. Ujazdowskiego dla Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM:

Kazimierz M. Ujazdowski - ustępujący minister kultury , poseł z Wrocławia - do niedawna był wiceprezesem PiS. Niedawno zrezygnował z tego stanowiska, wraz z dwoma innymi wiceprezesami: Ludwikiem Dornem i Pawłem Zalewskim, w proteście przeciwko autorytarnemu - ich zdaniem - sposobowi zarządzania tą partią. Inna rzecz, że cała trójka byłych wiceprezesów to zwolennicy współpracy PiS z PO.

Zarówno szef PiS Jarosław Kaczyński, jak i jego najwierniejsi partyjni współpracownicy zareagowali na te rezygnacje Dorna, Ujazdowskiego i Zalewskiego dość nerwowo. J. Kaczyński zasugerował wręcz, że byli wiceprezesi powinni zrzec się mandatów poselskich. W mediach pojawiły się informacje, że Ujazdowski i Zalewski mogliby przystąpić do Platformy Obywatelskiej.

Jednak Ujazdowski nie zamierza zrzekać się mandatu poselskiego. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ten były wiceprezes PiS uważa, że "nie zrobił nic, co by go do tego zmuszało".

- Chodzi tutaj również o blisko 70 tys. wyborców, którzy oddali na mnie swoje głosy - oświadczył Ujazdowski dziennikarzom we Wrocławiu.

Polskiemu Radiu Wrocław i Radiu RAM Ujazdowski powiedział zaś m.in.: - Mam wrażenie, że to nie ja maszeruję nerwowo. Ja bardzo spokojnie bronię swoich postulatów i mogę pracować jako szeregowy członek partii i zwykły parlamentarzysta.

Posłuchaj całej rozmowy Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM z Kazimierzem M. Ujazdowskim:

W czwartek we Wrocławiu były minister kultury powiedział też (cytat za PAP): - Nie ma kwestii powrotu na stanowisko wiceprezesa. To nie jest moim celem. Moim celem jest reforma wewnętrzna PiS. Taka polityka partii, która daje możliwość powrotu do wpływu na kształt państwa.

Jak dodaje PAP, zdaniem Ujazdowskiego, jeśli PiS będzie "uprawiać taką politykę, jaką uprawiał w kampanii wyborczej, to ten powrót nie będzie możliwy".

Reklama
Dźwięki
Kazimierz M. Ujazdowski o trudnej sytuacji wewnętrznej w PiS.
Rozmowa Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM z Kazimierzem M. Ujazdowskim.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.