Bezpłatne badania cytologiczne na Dolnym Śląsku

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2018-03-07 17:41
A|A|A

mat. prasowe

Mistrzynie Polski, koszykarki Ślęzy Wrocław oraz dolnośląski oddział wojewódzki NFZ zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne. Można je wykonać w najbliższej poradni ginekologicznej,  która ma umowę z Funduszem.  Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić na wizytę telefonicznie. Cytologia wykonywana jest raz na 3 lata w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, który skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Co ważne jeśli kobieta nie mieści się w tej grupie wiekowej również może skorzystać z bezpłatnej cytologii w ramach ubezpieczenia w NFZ.

Natomiast Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, zapraszają kobiety do udziału w bezpłatnej akcji profilaktycznej,,Różowa sobota”, która odbędzie się Breast-Unit w DCO  przy placu Hirszfelda.

W programie:

  • zwiedzanie nowoczesnego Centrum Chorób Piersi Breast Unit – jedyna okazja do zobaczenia całego ośrodka: części diagnostycznej  i oddziału szpitalnego;
  • nauka samobadania piersi na specjalnych fantomach;
  • wykład prof. Rafała Matkowskiego, chirurga-onkologa, szefa Breast Unitu, na temat nowotworów piersi i profilaktyki przeciwnowotworowej;
  • wykład onkologa Igi Skrzypczyńskiej na temat raka szyjki macicy

Każda z uczestniczek spotkania dostanie bezpłatny zestaw do samodzielnego badania w kierunku obecności wirusa HPV, a panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły na miejscu zapisać się na darmowe badanie mammograficzne na najnowocześniejszym mammografie, w jaki wyposażony jest ośrodek. Początek spotkania o godz. 11.00 przy wejściu do Centrum Chorób Piersi - Breast-Unit (od strony ul. Zielińskiego)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama