Podsumowanie akcji "TAK.Pomagam!". Przygotowano 4 tysiące paczek wielkanocnych

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-03-11 13:15 | Zmodyfikowano: 2018-03-11 13:08
A|A|A

Fot: P. Kaszuwara

Jak mówi Paweł Trawka z Caritasu, paczki na święta będą dużo obfitsze niż te, które trafiają do ubogich rodzin co miesiąc.  - Na święta staramy się zrobić paczki bardziej wypasione, wielkanocne paki. Przychodzą do nas osoby, które proszą o jedzenie. I to jedzenie otrzymują. I to jedzenie im pomaga - opowiada. 

- Co ciekawe, przy okazji możemy zobaczyć, jak zmieniają się przyzwyczajenia żywieniowe Polaków. Mniej w tym roku konserw, czy mąki, a więcej np. płatków, kaszy - mówi Paweł Trawka z wrocławskiego Caritasu. - Więcej warzyw, więcej musli, płatków do mleka. Myślimy bardziej o tym, co sprawi przyjemność. Nie tylko zapcha brzuch, ale rzeczywiście będzie darem serca, żeby ta paczka miała świąteczny charakter. Jest i sporo słodyczy i kawy i dżemy - to co może nie zawsze jest na stołach tych osób ubogich - dodaje. 

Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Wielkanocna zbiórka „TAK, Pomagam!" przeprowadzona była m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama