Polska przegrała we Wrocławiu z Nigerią 0:1 [POSŁUCHAJ, ZOBACZ]

Gregor Niegowski, Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-03-23 22:44 | Zmodyfikowano: 2018-03-23 22:44

Po meczu powiedzieli:

- Jest wiele do poprawy. W pierwszej połowie mieliśmy może jedną sytuację po stałym fragmencie. Jeśli chodzi o grę czy sytuacje z ataku pozycyjnego to dopiero w drugiej połowie stworzyliśmy dwie może trzy sytuacje. To zdecydowanie za mało nawet jak na taki mecz towarzyski - Robert Lewandowski:

- Nie powiem, żeby to była jedenastka. Ja tę nogę cofałem. Moses zachował się tak, że gdzieś wykorzystał, że miałem tę nogę wystawioną - Marcin Kamiński o kontrowersyjnym rzucie karnym:

- Był dreszczyk emocji, ale takiej typowej tremy nie było. Chciałem obronić tego karnego, każdy bramkarz chce obronić karnego. Wiedziałem, że on będzie starał się wyczekać i rzeczywiście patrzył do końca na mnie jak ja się zachowam na linii. Szkoda, szkoda tej decyzji - Bartosz Białkowski o debiucie w reprezentacji i rzucie karnym:

- Oceniłbym to nie najlepiej bo jednak mecz przegrany. Zawsze marzyłem sobie, żeby w debiucie było to zwycięstwo. W pierwszej połowie to był taki typowy mecz walki. Dopiero w drugiej połowie gdzie było więcej miejsca gdzieś umieliśmy przegrać z jednej strony na drugą, gdzieś brakowało spokoju przy końcowej sytuacji - Przemysław Frankowski, który po raz pierwszy zagrał w reprezentacji Polski i od razu był to występ w podstawowym składzie:

- Stworzyliśmy sobie naprawdę parę dogodnych sytuacji. Było parę fajnych rozegrań. Troszkę zabrakło szczęścia m.in z przekroczeniem piłki i nieuznaniem prawidłowo zdobytej bramki, trafieniem w słupek. Nie wiem czy ten karny do końca był taki 100% żeby go gwizdać - podsumowuje spotkanie Łukasz Fabiański:

- W niektórych momentach Nigeryjczycy wychodzili wysokim pressingiem, ale generalnie graliśmy w ataku pozycyjnym. Przeciwnik grał bardzo agresywnie. Było dużo fauli, także mecz był przerywany - Dawid Kownacki, który zadebiutował w pierwszej reprezentacji grając podwieszonego napastnika, za Robertem Lewandowskim:

Relacja:

90' + 4' Polska przegrywa z Nigerią we Wrocławiu 0:1. Jedynego gola zdobył Victor Moses z rzutu karnego w 61. minucie.

90' + 1' Kurzawa z rzutu rożnego dośrodkował wprost do Jędrzejczyka, obrońca Legii główkował, jednak znów piłka w rękach golkipera Nigerii.

80' Spore zamieszanie w polu karnym naszych rywali. To wszystko zakończyło się bardzo niecelnym strzałem Grzegorza Krychowiaka.

72' Na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli zmienił Dawida Kownackiego. Wcześniej Jakub Świerczok zastąpił Roberta Lewandowskiego.

70' Kibice wciąż czekają na gola biało-czerwonych. Takiej frekwencji we Wrocławiu dawno nie było:

61' GOL dla reprezentacji Nigerii. Victor Moses faulowany w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, sam poszkodowany nie pomylił się 11. metra. Skrzydłowy angielskiej Chelsea strzelił lekko, jednak bardzo pewnie w lewy róg bramki. Białkowski tańczył na linii, jednak ostatecznie nawet się nie rzucił. Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Na to wygląda.

56' Lewandowski wciąż bez gola we Wrocławiu. W sytuacji sam na sam strzelił w nogi bramkarza.

52' Z dystansu próbował Góralski, trafił wprost w bramkarza gości.

46' Dwie zmiany w naszej reprezentacji Piszczka i Fabiańskiego zmienili Jędrzejczyk i Białkowski.

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu.

45' + 2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0.

43' Czy to był gol? Nigeryjczycy wybijają piłkę z linii bramkowej. Czy ta przekroczyła całym obwodem linię bramkową? Sędzia Michael Oliver uznaje, że nie.

40' Groźna odpowiedź Nigeryjczyków. Victor Moses z rzutu wolnego dośrodkował wprost na głowę Kelechiego Iheanacho. Napastnik Leicester strzelił obok słupka.

36' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucał Kurzawa. Futbolówka minęła obrońców, brakowało tylko zawodnika w biało-czerwonej koszulce na dalszym słupku.

28' Zieliński wrzucał piłkę z rzutu wolnego, bronią się Nigeryjczycy. Później jeden korner, drugi korner, dwukrotnie główkował Glik, jednak goście ostatecznie oddalają zagrożenie od własnej bramki.

18' Karol Linetty z kontuzją opuszcza boisko. Zmienia go Jacek Góralski.

8' Pierwsza świetna akcja Polaków. Kurzawa dośrodkował do Lewandowskiego, nasz kapitan z ostrego kąta trafił w słupek.

5' Polacy zaczęli nerwowo. Sporo strat. Po błędzie Krychowiaka strzelał Kelechi Iheanacho, jednak bardzo niecelnie.

1' Pierwszy gwizdek. Zaczynamy.

Składy:

Polska: 22. Łukasz Fabiański – 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 23. Marcin Kamiński – 26. Przemysław Frankowski, 27. Rafał Kurzawa - 24. Dawid Kownacki, 8. Karol Linetty, 10. Grzegorz Krychowiak, 19. Piotr Zieliński – 9. Robert Lewandowski.

Nigeria: 23. Francis Uzoho – 12. Abdullahi Shehu, 5. William Ekong, 24. Brian Idowu, 6. Leon Balogun - 13. Wilfred Ndidi, 25. Joel Obi, 18. Alex Iwobi, 14. Kelechi Ihenacho, 11. Victor Moses - 9. Odion Ighalo.