Turów zatrzymał zwycięski marsz koszykarzy Rosy

PP/plk.pl | Utworzono: 2018-04-07 22:20 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 22:20

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż z lekkim wskazaniem na drużynę ze Zgorzelca. Końcówka kwarty należała jednak do gości, którzy po akcji Ryana Harrowa wygrywali 20:16. W drugiej części meczu PGE Turów odzyskał prowadzenie, ale obie strony miały problemy w ofensywie. Mecz był przez to cały czas bardzo zacięty - ostatecznie po dobitce Igora Zajcewa to ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywała po pierwszej połowie 37:36.

W trzeciej kwarcie Rosa miała już pięć punktów przewagi, ale gospodarze błyskawicznie to niwelowali. Radomianie nie dawali jednak za wygraną, a niezwykle aktywny był Patrik Auda. Starał się na to odpowiadać m.in. Karolis Petrukonis, ale to to goście prowadzili po 30 minutach 63:57. Zaraz na początku czwartej kwarty PGE Turów zbliżył się na punkt, a później zdobył przewagę dzięki akcji 2+1 Roda Camphora. To stawiało ekipę trenera Michaela Claxtona w lepszej sytuacji w końcówce. W kluczowym momencie rzuty wolne trafił Robert Skibniewski, pieczętując wygraną gospodarzy.

PGE Turów Zgorzelec – Rosa Radom 83:80 (16:20, 20:17, 21:26, 26:17)

PGE Turów Zgorzelec: Cameron Ayers 21, Jakub Patoka 19, Robert Skibniewski 9, Bradley Waldow 9, Stefan Balmazovic 7, Roderick Camphor 7, Kacper Borowski 5, Karolis Petrukonis 3, Bartosz Bochno 3, Jacek Jarecki 0;

Rosa Radom: A.J. English 24, Ryan Harrow 18, Patrik Auda 12, Michał Sokołowski 9, Igor Zajcew 8, Daniel Szymkiewicz 7, Michael Fraser 2, Szymon Szymański 0, Filip Zegzuła 0, Marcin Piechowicz 0.