Wrocław: Góry śmieci na Wyspie Słodowej [ZDJĘCIA]

Piotr Kaszuwara, el | Utworzono: 2018-04-08 20:03 | Zmodyfikowano: 2018-04-08 11:33
A|A|A

Fot: P. Kaszuwara

Ciepłe, sobotnie popołudnie i wieczór zachęciły wielu wrocławian do spędzenia czasu pod chmurką, na popularnej Wyspie Słodowej. Jak mówią okoliczni mieszkańcy, impreza trwała w najlepsze do późnych godzin nocnych, a dziś rano wcale nie było już tak kolorowo. - Folia, ale głównie opakowania po piwie, wódce, od dzisiaj - podejrzewam - do końca września tak będzie. Tragedia, tragedia - mówili spacerujący.

Ale są i tacy, którzy są zadowoleni z bujnego życia towarzyskiego w tej okolicy. - Dziękuję, że studenci tutaj trunkują i jest zezwolenie na picie alkoholu na Wyspie, dzięki temu dorabiam sobie do renty: 100-150 złotych. Codziennie te puszki zbieram. Jestem wdzięczny studentom, że ich nie niszczą, tylko odkładają na bok. Nie wrzucają do śmieci. Zostawiają nawet jedzenie - opowiada jeden z mężczyzn.

Ci, którzy o poranku imprezowali jeszcze na Wyspie zapewniali, że puszki...wrzucą do kosza. Nie pochwalają też tego, co robią inni:

Sprzątanie Wyspy Słodowej zaczęło się o 5 rano i powinno było się zakończyć maksymalnie do godziny 7. Śmieci było jednak tak dużo, że ekipa sprzątająca zbierała je o kilka godzin dłużej, niż planowała.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~damian
2018-04-08 22:06:33
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 7
No to skoro nie ma gdzie wrzucić śmieci, bo kubły pełne, to zabieramy do domu. Proste. Nie zaśmiecajmy terenu. Ludzie. Tak ciężko wziąć ze sobą jakiś woreczek i zabrać to co zużyjemy?
~mira
2018-04-08 19:20:53
z adresu IP: (217.86.xxx.xxx)
Ocena: 1
To , ze tyle smieci, nic dziwnego. Duzo ludzi i duzo smieci. To maly park w centrum i przy ladnej pogodzie korzystamy. Dziwi zgoda na alkohol i brak sluzb. I przydalyby sie kontenery na smieci i butelki i plastiki, przynajmniej w okresie wiosenno-letnim. Te kosze na smieci ...sa za male i za malo !!!
~Ana
2018-04-08 17:50:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 6
Może warto byloby pomyslec o wstawieniu paru dużych kontenerów na śmieci. My pozbieralismy po sobie wszystko, ale postawilismy siatki obok kosza na smieci, bo nie bylo juz miejsca. To była godzina 19...
~Andreas
2018-04-08 15:54:57
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: -6
''Dolnoślązacy" zwani też w niektórych kręgach ''przesiedleńcami zza Buga". Trzy krotnie przewyższają średnią krajową po względem pijanych. A dodam że to wcale nie jest duże województwo, plasuje się dopiero na 7/16 miejscu. Pod względem liczby ludzi na 5/16, Może RW pokusi się o materiał w tym zakresie. A może sprawę przemilczy, bo tak jest łatwiej. Otumanionym łatwiej się steruje...
~mgy
2018-04-08 14:20:26
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
to moze warto zwiekszyc ilosc ekip sprzatajacych skoro wiadomo ze jest to jedyne zielone miejsce we wroclawiu gdzie mozna spotkac sie ze znajomymi w centrum miasta bo reszta to betonowa pustynia. Poza tym dostawienie koszy czy nawet kontenera przy wyjsciu chyba nikogo by nie bolalo ale lepiej psioczyc na ludzi ze chca sie spotkac ze znajomymi nad rzeka w miescie
~Paula
2018-04-08 14:04:47
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: -1
Skoro można na Wyspę przynieść pełne opakowania to dlaczego nie można zabrać pustych(są zdecydowanie lżejsze) do dużego kontenera, skoro w śmietnikach na Wyspie nie ma miejsca. Jeśli ktoś ma ochotę na spędzanie wolnego czasu na śmietnisku to niech tam idzie, a nie robi go w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
~Niewierny.
2018-04-08 12:44:16
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -3
Boli że sie cieszymy z życia a nie umartwiamy w kościele.
~Sowa
2018-04-08 12:34:56
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przecież większość śmieci jest w koszach lub dookoła nich, więc o co chodzi?
~Janek
2018-04-08 12:03:59
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ale umówmy się do czego wrzucać te butelki puszki itd. Byłem wczoraj i wiekszosc była ładnie ułożona wokół koszy...bo w koszach nie było miejsca!!