Samorządowcy z Legnicy, powiatów złotoryjskiego i legnickiego chcą skuteczniej pomagać niepełnosprawnym

K. Kurczab, el | Utworzono: 2018-04-08 19:21 | Zmodyfikowano: 2018-04-08 18:46
A|A|A

Fot: K. Kurczab

- Udało nam się zdobyć dofinansowanie na ten projekt. Otworzy on potrzebującym drogę do Zakładów Aktywności Zawodowej a potem na wolny rynek – tłumaczy lider porozumienia, starosta złotoryjski, Ryszard
Raszkiewicz. -Ten projekt skierowany jest do mieszkańców miasta Legnica, powiatu legnickiego, powiatu złotoryjskiego. 230 osób będzie uaktywnionych i będzie aktywnie poszukiwać pracy, około 40 osób będzie zatrudnionych - dodaje.

Zatrudni ich największy ZAZ na Dolnym śląsku, czyli ZAZ w Świerzawie - możliwe, że nawet na cztery lata. Projekt rozpoczyna się 1 maja. Samorządowcy chcą sprawdzić zainteresowanie ze strony niepełnosprawnych. Osoby związane z Warsztatami Terapii Zajęciowej już biorą udział w takich szkoleniach. Nowy projekt otwiera drzwi również tym, którzy nie należą do takich ośrodków, a chcieliby podjąć pracę. - Z tej oferty może skorzystać każdy z orzeczeniem o niepełnosprawności i zameldowany w Legnicy lub w powiatach partnerskich projektu – wyjaśnia kierownik powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Wojciech Szanduła. 

Chętni do udziału w projekcie powinni zgłosić się do legnickiego lub złotoryjskiego centrum pomocy rodzinie. Rejestracji można również dokonać w legnickim magistracie - w wydziale zdrowia lub referacie ds. osób niepełnosprawnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama