Wałbrzych: Kolejne finansowe wsparcie dla szpitala na Piaskowej Górze

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2018-04-10 20:48 | Zmodyfikowano: 2018-04-10 20:50
A|A|A

fot. Szpital Sokołowskiego

Zmienia się oblicze szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Placówka pozyskała kolejne dofinansowanie i rozpoczęła przebudowę głównego wejścia wraz z podwyższeniem budynku SOR-u. Inwestycję podzielono na 3 etapy. Całość zostanie zakończona w 2020 roku.

- Dzięki dobudowie piętra, na oddziale będzie można stworzyć m.in sale dla dzieci - mówi Zygmunt Borsuk, specjalista ds. inwestycji Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu:

- W przyszłości będzie to budynek podniesiony o jedno pełne piętro. Będzie apteka i punkt garmażeryjny. Będą też dodatkowe sale dla dzieci i dorosłych - tłumaczy Zygmunt Borsuk.

Dofinansowanie to niecałe 3 mln zł co stanowi 80% kwoty o jaką wnioskował szpital.

- Zawnioskowaliśmy do Ministerstwa Zdrowia o kwotę 3,5 miliona złotych. Dostaliśmy około 2,9 miliona, dlatego zawnioskowaliśmy do marszałka o pokrycie wkładu własnego, bo wiemy, że ta modernizacja będzie kosztowała trochę więcej - mówi Sylwia Grzondziel ze szpitala Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Po całkowitym zakończeniu inwestycji, na piętro przeniesie się część administracyjna. Z kolei dla apteki będzie to powrót, ponieważ kilka lat temu jedyną działającą przy szpitalu zlikwidowano.

Jak dodają władze szpitala - nie mogły zawnioskować o więcej, z uwagi na wcześniejsze doposażenie oddziałów tego samego programu. Co za tym idzie wykorzystano dostępny limit - 7 milionów zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama