Sztuka w RWK: rezydencje, architektura i dzieci, historia oraz performens [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-04-13 14:19 | Zmodyfikowano: 2018-04-13 14:30
A|A|A

Zaczęliśmy od kolejnej rezydencji artystycznej. Tym razem do Berlin Sessions Residency uda się Natalia Jerzak (Yerzak), która badać będzie praktyki związane z włączaniem osób z doświadczeniem bezdomności w procesy kulturotwórcze i aktywizowaniem ich poprzez wspólne działania. O swoim pomyśle na pobyt w stolicy Niemiec, wrocławska artystka mówiła w towarzystwie Krzysztofa Bielaszki z AIR Wro.

Posłuchaj całej rozmowy:


Po raz kolejny rozmawialiśmy też o łączeniu architektury ze sztuką. Tym razem, przy okazji projektu "Obserwacje terenowe zjawiska zwanego sztuką" odwiedzili nas Małgorzata Tyc-Klekot z Fundacji To (i TYC ART Brama Przejściowa), prezes Archicomu Rafał Jarodzki i uczestnicy wydarzeń Pola, Olga, Igor i Wiktor.

Posłuchaj całej rozmowy:


O tym co aktualnie dzieje się w Centrum Sztuki WRO mówiła Magdalena Kreis. Przy Widok 7 w najbliższych dniach mnóstwo ciekawych wydarzań, związanych z wystawą Sygnały, a słynny Interaktywny Plac Zabaw będzie miał swoją prezentacje w Kijowie.

Posłuchaj całej rozmowy:


W roku 1926 przez osiem miesięcy około 5,5 mln mieszkańców II Rzeczypospolitej podpisało się pod życzeniami, które miały stanowić wyraz wdzięczności za ogromną pomoc humanitarną, jaką Polska otrzymała od Stanów Zjednoczonych po I wojnie światowej, O projekcie "Klasa 1926" przy okazji spotkania w Muzeum Etnograficznym opowiedział inicjator Sam Ponczak.


A na koniec Kamila Wolszczak zapraszała na "3 spojrzenia na performance" - warsztaty dające możliwość poznania różnych metod pracy w sferze performatywnej. Wraca też SUW czyli Samonośne Uniwersalne Wystawy. Siódma odsłona lotnej inicjatywy artystycznej odbędzie się w mieszkaniu przy ul. Chorzowskiej 49 we Wrocławiu.

Posłuchaj całej rozmowy: 


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama