Ślęza Wrocław zmierzy się z Artego Bydgoszcz

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-04-18 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-18 07:00

Koszykarki Ślęzy staną przed szansą awansu do finału play-off. W hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim mistrzynie Polski po raz trzeci zmierzą się z Artego Bydgoszcz.

Szans na awans do finału rozgrywek wrocławianki mają trzy, wszak w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą z Artego 2:0. W przypadku niepowodzenia dziś, kolejne spotkanie rozegrane zostanie jutro także we Wrocławiu. Jeśli potrzebny będzie piąty mecz, to rywalizacja powróci do Bydgoszczy.

Pierwsza wizyta w Bydgoszczy przy okazji półfinału play-off zakończyła się dla Ślęzy pełnym sukcesem. Wrocławianki wygrały oba, bardzo zacięte i wyczerpujące spotkania. Prowadzenie 2:0 to olbrzymi handicap mistrzyń Polski, ale... Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a więc nie jest jeszcze przesądzona – zaznacza trener Arkadiusz Rusin.

Pierwszy mecz w Bydgoszczy wygraliśmy dopiero po dogrywce. W drugim przegrywaliśmy różnicą dwunastu punktów, ale wyszarpaliśmy zwycięstwo. Jeżeli w środę będziemy tak zmotywowani jak przez ostatnie dziesięć minut drugiego spotkania, to wszystko będzie w naszych rękach. Trzeba cały czas zachować koncentrację. Musimy być gotowi na zaprezentowanie naszej najlepszej koszykówki. Tylko to zaprowadzi nas do finału – dodaje szkoleniowiec Ślęzy.

Weekendowe mecze w Bydgoszczy kosztowały koszykarki Ślęzę i Artego mnóstwo sił. Trudy tych spotkań zdecydowanie lepiej znosiły wrocławianki, które w obu przypadkach musiały odrabiać kilkunastopunktowe straty. W sobotę wygrały dogrywkę 12:2, a w niedzielę czwartą kwartę rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 17:7. To pokazuje, jak dobrze koszykarki z Wrocławia są przygotowane fizycznie.

Wszystkie zawodniczki, które wchodziły na boisko w Bydgoszczy, pokazały, że są w dobrej dyspozycji. Nie mam obaw o to, czy środowe spotkanie wytrzymamy fizycznie – kończy Arkadiusz Rusin, trener mistrzyń Polski.

Początek trzeciego meczu Ślęza – Artego o godz. 19 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.