Muzyczna Bitwa: Jędrzej Skiba vs. FMxĐ

Ewa Zając | Utworzono: 2018-04-20 20:01 | Zmodyfikowano: 2018-04-20 20:01
A|A|A

To już dziesiąty pojedynek w tej edycji Muzycznej Bitwy. Dzisiaj do boju ruszyli: Jędrzej Skiba i formacja FMxĐ. Zwycięzcę, który przejdzie do półfinału wskażą słuchacze, na SMS-y ze wskazaniem wybranego zespoły czekamy do jutra do godz. 8.00, numer naszej bramki SMS-owej to 72280. Koszt wysłania SMS to 2 zł + VAT. Pełna prezentacja zespołów i ich utworów o 18.40, a ogłoszenie wyników w sobotę o 11.40.

1) Jędrzej Skiba

Wokalista i gitarzysta mieszkający i tworzący we Wrocławiu (pochodzący z Opola). "Moja muzyka jest bardzo emocjonalna i płynie z serca" - mówi. Sam komponuje, pisze teksty i produkuje swoje piosenki. Półfinalista VI edycji Voice of Poland i zwycięzca dwóch konkursów organizowanych przez portal 2track. Miłośnik muzyki rockowej i różnych jej ogniw, od rocka alternatywnego po progresywny metal. Inspiruje się twórczością takich zespołów jak Radiohead czy Porcupine Tree.

2) FMxĐ

Wrocławski duet, który powstał 5 miesięcy temu. "Naszą muzykę nazywamy elektrycznym eklektyzmem. Sednem naszego przekazu są autorskie teksty, pisane naprzemiennie w języku polskim i angielskim. Każdym występem chcemy zabierać naszych widzów w odmienną czasoprzestrzeń" - mówią o sobie.

Duet tworzą Filip Mizia - twórca muzyki i autor tekstów oraz Kacper Mikołajuk - gitara basowa i instrumenty elektroniczne. Na koncie mają wygraną na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i sukcesy na festiwalu Akademicki Rok we Wrocławiu. Koncertowali m.in w Berlinie, a dzisiaj zagrają na przeglądzie piosenki autorskiej Koniugacje w Rawiczu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama