Literatura w RWK: koncert na żywo, Agnieszka Lingas-Łoniewska z nową książką, "Macbeth" Jo Nesbo i Ilona Witkowska [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-04-21 19:17 | Zmodyfikowano: 2018-04-22 07:48
A|A|A

Ostatni program rozpoczęliśmy niestandardowo - koncertem na żywo prosto ze studia RWK! Zagrała formacja All The Wrong Ways, która wspomaga promocyjnie wydanie nowych książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej: "Kiedy zniknę" i "Kiedy wrócę", opowiadających o losach początkującego rockmana Mateusza. W studiu pojawiła się też sama autorka, która zdradziła kilka ciekawych faktów na temat powstania książek i współpracy z muzykami.


W drugiej części programu rozmawialiśmy o dźwiękowej adaptacji głośnej powieści Jo Nesbo "Macbeth". W książce norweskiego pisarza Macbeth to jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów - jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery. O premierze książki i audibooka, a także o kryminałach Larsa Keplera rozmawialiśmy z Natalią Twardy z Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Na koniec studio RWK odwiedziła Ilona Witkowska - tegoroczna laureatka nagrody WARTO w dziedzinie literatura. Była to świetna okazja, aby przedstawić sylwetkę młodej poetki i porozmawiać o jej dotychczasowym dorobku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama