I liga: Wyjazdowy remis Miedzi, domowa porażka Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-04-21 20:27

Miedź z wyjazdowego remisu z Podbeskidziem może być zadowolona. Bohaterem drużyny z Legnicy był bramkarz Łukasz Sapela, który w 42 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Valerijsa Sabalę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Miedź Legnica

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Mavroudís Bougaḯdis, Mariusz Malec, Paweł Oleksy - Łukasz Sierpina, Guga Palawandiszwili, Łukasz Hanzel, Miłosz Kozak (75' Kacper Kostorz) - Valērijs Šabala, Paweł Tomczyk (46' Damian Chmiel).

Miedź: Łukasz Sapela - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Kornel Osyra, Frank Adu Kwame - Marquitos, Adrian Purzycki, Omar Santana (62' Przemysław Mystkowski), Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński (80' Fabian Piasecki) - Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Kozak, Bougaḯdis - Purzycki, Bartczak, Łobodziński.

Złe humory mieli dziś natomiast kibice w Głogowie. Chrobry od 39 minuty i gola Mateusza Kamińskiego przegrywał z GKS Katowice 0:1. Nadzieje na korzystny wynik dla dolnośląskiej drużyny prysły w końcówce meczu. W 81 minucie Łukasz Szczepaniak za brutalny faul został ukarany czerwoną kartką. Goście wykorzystali grę w przewadze i w 90 minucie po trafieniu Wojciecha Słomki dobili Chrobrego.

Chrobry Głogów 0-2 GKS Katowice

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach, Marcel Gąsior, Maciej Kona (70' Damian Kowalczyk), Mateusz Machaj (55' Robert Mandrysz), Serhij Napołow (46' Łukasz Szczepaniak) - Przemysław Trytko.

Katowice: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Kamil Słaby - Oktawian Skrzecz (84' Wojciech Słomka), Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler, Andreja Prokić (90' Bartłomiej Kalinkowski), Adrian Błąd - Grzegorz Goncerz (74' Wojciech Kędziora).

Miedź pozostała na fotelu lidera I ligi i o trzy punkty wyprzedza GKS. Legniczanie mają jednak o jeden mecz więcej od zespołu z Katowic, który awansował na drugie miejsce z czwartej pozycji. Spadek z trzeciej na piątą lokatę zanotował za to Chrobry, który do GKS traci trzy punkty