Metraco Zagłębie przegrało z MKSem Lublin

Robert Radczak | Utworzono: 2018-04-22 19:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-22 19:15
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Lubińsko – lubelska święta wojna na parkiecie w stolicy polskiej miedzi rozpoczęła się od skuteczniejszych ataków gości. W 6 min., po trafieniu Joanny Drabik, MKS prowadził już 5:2, ale podopiecznym Bożeny Karkut Wystarczyły cztery minuty oraz dwa gole Adrianny Górnej i jeden Małgorzaty Buklarewicz, by doprowadzić do remisu 5:5. Twarda walka na całym parkiecie sprawiała, że obu zespołom trudno było wypracować dobre pozycje do oddania strzału. Lepszą skuteczność prezentowały liderki z Lublina, które po 20 min. i golu Marty Gęgi prowadziły 12:9. Kolejny zryw gospodyń pozwolił im doprowadzić do remisu po 12. Przez 6 ostatnich minut I połowy kibice obejrzeli jeszcze 3 trafienia i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 14:13.


Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gdy tylko Zagłębiu udało się doprowadzić do remisu, to za chwilę podopieczne trenera Roberta Lisa odskakiwały. Szansa na odwrócenie losów spotkania pojawiła się w 45 min. MKS musiał sobie radzić w podwójnym osłabieniu, gdy na ławkę kar powędrowały Sylwia Matuszczyk i Dagmara Nocuń, lecz Zagłębie nie tylko nie zdobyło gola, ale straciło remis po trafieniu Małgorzaty Roli. W tym okresie gry groźniejsze akcje konstruowała drużyna z Lublina, lecz w lubińskiej bramce doskonale spisywała się Monika Maliczkiewicz i dzięki niej miedziowe utrzymywały jeszcze kontakt z rywalkami. Widząc nieporadność swoich podopiecznych w ataku, Bożena Karkut poprosiła w 50 minucie o przerwę. Było to także następstwo 21 gola zdobytego dla rywalek przez Małgorzatę Stasiak. Jednak ani czas, ani rotacje w składzie nie dały efektów. Rozpędzone lublinianki, po kolejnych bramkach Nocuń i Stasiak, w 52 min. wygrywały już 23:19 i trenerka gospodyń znów przerwała grę. W końcu dziesięciominutową niemoc strzelecką miedziowych przełamała Kinga Grzyb, a chwilę wcześnie rzut karny obroniła Maliczkiewicz, co dawało miejscowym nadzieję na dogonienie rywalek. Te odpowiedziały jednak trafieniem Stasiak i wynik 24:20 dla utrzymał się do ostatniej końcowej syreny.

 

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Lublin 20:24 (13:14)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz - Grzyb 1, Mączka 4, Semeniuk 2, Buklarewicz 6, Wasiak, Rosińska 2, Górna 3, Jochymek, Belmas, Milojević 2.

MKS: Januchta, Gawlik - Rola 3, Gęga 3, Matuszczyk, Stasiak 4, Repelewska 4, Drabik 3, Nocuń 4, Rosiak 1, Achruk 2.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama