Szczypiorniści Zagłębia Lubin zagrają w Kaliszu z MKSem

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-04-24 19:35 | Zmodyfikowano: 2018-04-24 19:35
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Przed nami druga odsłona walki o play-off ekstraklasy mężczyzn. Tym razem Zagłębie i Energa MKS spotkają się w Kaliszu, aby rozegrać rewanżowe spotkanie o „dziką kartę”.

Mecze o „dziką kartę” rozpoczęły finały 2018 ekstraklasy. Zagłębie zajęło piąte miejsce w grupie granatowej i gra z MKS Kalisz, który uplasował się na czwartej pozycji w tabeli grupy pomarańczowej. W trzydziestu spotkaniach kaliszanie zdobyli 48 punktów, o trzy więcej niż lubinianie. To pokazywało, że rywalizacja w tej parze może okazać się niezwykle zacięta, a pierwszy mecz rozegrany w hali w Lubinie tylko to potwierdził. Miedziowi, choć prowadzili już różnicą siedmiu bramek, ostatecznie pokonali rywali z Kalisza 27:26.

Szkoda, że nie udało się wygrać wyżej, choć mieliśmy ku temu okazję. Jedna bramka to bardzo mała zaliczką, ale jedziemy na ciężki teren do Kalisza walczyć o awans do następnej rundy. Ten mecz pokazał, że spotkały się dwie równorzędne drużyny i myślę, że w rewanżu emocji nie zabraknie – mówił po meczu Tomasz Pietruszko.

Początek rewanżu o godzinie 18:30. Na zwycięzców tej pary czeka aktualny mistrz Polski PGE Vive Kielce.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama