Jelenia Góra: Flamenco - filozofia życia. "Wymaga skupienia"

Gabriela Stefanowicz | Utworzono: 2018-05-01 09:30 | Zmodyfikowano: 2018-05-01 09:00
A|A|A

O flamenco mówi się, że jest filozofią życia tych, którzy są w drodze goniąc wolność i prawdę. Mając za towarzyszy namiętność, wino, taniec i śmierć. Przede wszystkim jednak nie jest to jedynie taniec a zjawisko kulturowe. A Ci, którzy choć raz spróbują zatańczyć odnajdują w nim o wiele więcej przekonuje Małgorzata Bajor:

- Flamenco jest bardzo trudne, wymaga od nas olbrzymiego skupienia więc jest to też funkcja terapeutyczna, możemy wyrzucić z głowy wszystko co nam się nagromadziło przez cały tydzień, ładować akumulatory i do następnych zajęć dotrwać. 

Chętnych do poczucia wolności we flamenco w Jeleniej Górze nie brakuje. A efekty wielu godzin ćwiczeń oglądać można od jedenastu lat podczas festiwalu tańca orientalnego i flamenco.

 Jak przekonuje Kalina Hałka, warto poświęcić tańcowi orientalnemu każdą wolną chwilę:

- Wysyła nas w zupełnie inne krainy, możemy pięknie wyglądać, odkryć w sobie, swoją kobiecość, zyskać dużo pewności siebie, poznać swoje atuty. Też, ta gracja, którą się nabywa w tym tańcu, pomaga na co dzień. 

Tancerki przekonują, że flamenco to nie tylko taniec to styl życia. To muzyka, taniec, śpiew, strój i sposób zachowania. W 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. A w Jeleniej Górze znajduje coraz większe rzesze entuzjastów

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama