Legnica: Na ulicach pojawią się rowery miejskie

Karolina Kurczab | Utworzono: 2018-05-03 10:10 | Zmodyfikowano: 2018-05-03 10:13
A|A|A

Fot.Zygmunt Mułek

W tym roku miasto zdecydowało się podpisać umowę na trzy lata. Docelowo na ulicach Legnicy ma się pojawić 14 stacji i 122 rowery. Marek Pogorzelski rzecznik prasowy Next Bike Polska przyznaje, że po opłaceniu aktywacji da się z nich korzystać... bezpłatnie:

-Ceny się nie zmieniają, cały czas jest opłata początkowa, która wnosimy - to jest 10 zł. Pierwsze 15 min każdego wypożyczenia zawsze jest za darmo, wiec w sumie możemy tak naprawdę podróżować nieograniczony czas co 15 min zmieniając rower. Chcemy żeby ten system, żył żeby ludzie nie przetrzymywali rowerów.


Za wynajęcie i prowadzenie miejskich rowerów przez trzy lata Legnica zapłaci 2 miliony 275 tysięcy złotych. Z umowy do której dotarli nasi reporterzy wynika, że w tym roku na udostępnienie systemu firma ma czas... do końca lipca.

Mieszkańcy nie mogą już doczekać się aby znów zacząć z rowerów korzystać.

-Dla osób które nie mają swoich rowerów bo np. nie mają ich gdzie trzymać to dobry pomysł. Moja mama korzysta i uważa ze jest to bardzo dobre. Im więcej stacji tym więcej ludzi będzie miało do tych rowerów dostęp. To jest fajna opcja dla ludzi którzy mieszkają poza miastem, a jednak chcieliby sobie po Legnicy pojeździć.

A wszystko w kilku prostych krokach. Zainstaluj aplikację, zarejestruj się, wpłać jednorazowo 10 zł i jedź. To tanie, szybkie i zdrowe rozwiązanie za które miasto zapłaci ponad 2 miliony złotych. Ma to ograniczyć emisję spalin, a także uaktywnić legniczan.

REKLAMA
Reklama