Superliga: Zabrakło niewiele. Chrobry nie zagra w półfinale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-05-05 18:34

Spotkanie od początku toczone było na styku. Pierwszą wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze. W 16 minucie Mateusz Seroka skutecznie zakończył kontrę na 6:4. Cztery minuty później był już remis po trafieniach Marka Świtały i Tomasza Klingera (6:6). Chrobry wyszedł na prowadzenie po rzucie Dominika Płócienniczaka w 21 minucie (7:6). Kiedy ten sam zawodnik trafił raz jeszcze mieliśmy 10:7 dla głogowskiej drużyny co oznaczało remis w dwumeczu! Do końca połowy pozostawały wtedy jeszcze cztery minuty. Trzybramkowy kapitał został jednak przez gości roztrwoniony i do przerwy prowadzili tylko 11:10.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć chociażby na różnice dwóch bramek. Chrobry ostatni raz na prowadzeniu był w 56 minucie kiedy z lewego rozegrania na 22:21 trafił Adam Babicz. Do końca spotkania kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki gości i trzy skuteczne akcje swojej drużyny, która cieszyła się z awansu do półfinału.

KS Azoty Puławy - Chrobry Głogów 24:24 (10:11)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Gumiński 2, Prce 2, Jurecki 1, Seroka 1, Grzelak, Ostrouszko 2, Panić 7, Kowalczyk, Łyżwa 3, Kuchczyński, Masłowski 1, Podsiadło 2, Skrabania 3