"Marsz dla Izraela" przeszedł ulicami Wrocławia

el | Utworzono: 2018-05-06 15:15 | Zmodyfikowano: 2018-05-06 15:19
A|A|A

Fot: Fundacja Pojednanie

Na scenie na Placu Wolności pojawili się Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który objął honorowym patronatem to wydarzenie. Ambasador nie kryła swojej radości z przyjazdu do stolicy Dolnego Śląska.

Po oficjalnych przemówieniach odbył się marsz ulicami Starówki. Wzięło w nim udział kilkaset osób:

WIĘCEJ INFORMACJI: Marsz dla Izraela Wrocław 2018

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~stf
2018-05-07 18:26:05
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Państwo Izrael niestety od wielu lat jest narzędziem systemowej represji wobec autochtonicznej ludności palestyńskiej. Nierówne traktowanie przez prawo, rugowanie z zajmowanej od pokoleń ziemi, ograniczanie swobód obywatelskich rodzi bunt i agresję, wykorzystywaną przez międzynarodowe grupy interesów zbijające fortunę na konfliktach. Dlatego ciężko wzbudzić we mnie radość z kolejnej rocznicy funkcjonowania tej instytucji. Oczywiście rozumiem radość Izraelczyków symbolicznego zakończenia okresu wygnania, zwłaszcza po gehennie II WŚ. Ale nie jest to usprawiedliwieniem niegodziwości, jakich dopuszczają się wobec Palestyńczyków. Inaczej podchodziłbym do inicjatywy marszu, gdyby na transparentach łączyły się ze sobą inne flagi. Nagonka polsko-izraelska z ostatnich miesięcy, której efektem jest narracja większości wpisów pod tym artykułem, mam nadzieję, jest zjawiskiem tymczasowym i nie wartym poświęcania szczególnej uwagi.
~Grzegorz
2018-05-07 11:37:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czy ja wiem czy jest za czym maszerować? Bądź co bądź podwędził Polsce Izrael nieco obywateli.
~Alexis
2018-05-07 10:18:35
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Chorzy ludzie , skąd w was tyle służalczości , izrael ma was za swoich gojów, katów podczas II wś a,niemców wręcz rozgrzeszają , co wy robicie ludzie????
~tomek
2018-05-07 09:45:35
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: 13
Czekam na Marsz dla Polski w Izraelu.
~447
2018-05-07 08:18:17
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -1
POpieraj Ujazdowskiego
~Majówka
2018-05-07 07:45:23
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 10
Urzędników ściągnięto z majówki? I co najważniejsze, dlaczego trasa nie przebiegała Ofiar Oświęcimskich? Tak byłoby bardziej dynamicznie i postępowo na +
~Kazimierz57
2018-05-07 06:55:35
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 13
Fałsz + Obłuda + Wyrachowanie + Zakłamanie !!
~uczestnik marszu Lucjan
2018-05-06 23:28:27
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -11
w 1968 roku mój kolega ZYD musiał porzucić studia i wyjechać do Izraela. Byłem tutaj dzisiaj dla niego.70 lat temu powstało państwo IZRAEL.Kto nie zna BIBLII jest biednym człowiekiem. Żydzi są narodem wybranym i nikt tego nie zmieni
~miś
2018-05-06 23:03:00
z adresu IP: (90.253.xxx.xxx)
Ocena: 11
idioci. brak słów ja można upodlić nasz naród. plują nam w twarz. od tych wiadomości codziennych o żydach czy izraelu powoli chyba chwyta mnie depresja. może m.in o to im chodzi. jak w ogóle władze miasta mogą zgadzać się na takie polityczne akcje pokazujące nam, kto tu jest prawdziwym Panem na tych ziemiach. Jedyny plus, że może to otworzy oczy Polakom.
~qwerty
2018-05-06 22:30:19
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 14
Nie rozumiem jak po tym festiwalu kłamstw na temat naszej historii i erupcji antypolonizmu w Izraelu ktoś jeszcze może brać udział w jakimś marszu poparcia dla tego kraju.
~A gdzie foty?
2018-05-06 21:58:20
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 12
Z Dutkiewiczem na czele pochodu?
~czerw2
2018-05-06 21:49:30
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 14
A co z marszem dla Palestyńczyków do których strzela wojsko izraela?? Tutaj marsz a lobby żydowskie w USA, forsuje ustawę S 447 / HR 1226 by odbierać majątki po obywatelach Polskich i oddawać fundacją wspierającym dozbrajanie izraela!?
~???
2018-05-06 18:17:23
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 16
Tolerancja Polaków mnie zadziwia. To tylko w Polsce Polacy potrafią głaskać antypolaków. Zastanawia mnie tylko czy to jest do końca zdrowe? W żadnym innym kraju tego nie ma.
~Andy
2018-05-06 18:17:19
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 11
Powinni zmienić tytuł na "Marsz do Izraela" w jedną stronę.
~kris 1960
2018-05-06 17:34:17
z adresu IP: (78.31.xxx.xxx)
Ocena: 12
to jak tak będą żydzi szli w tym marszu to rozumiem że pójdą prosto do izraela.