Najwyższa Izba Kontroli o kontroli Orlików [ZOBACZ]

, mk | Utworzono: 2018-05-07 14:32 | Zmodyfikowano: 2018-05-07 15:26
A|A|A

(mat. prasowe NIK)

Jak tłumaczy Violetta Matuszewska-Potempska z Delegatury NIK we Wrocławiu, najpoważniejsze uchybienie to brak regularnych i obowiązkowych kontroli stanu technicznego orlików. Problem dotyczy co piątej placówki w regionie. Poza tym orliki działają bardzo dobrze - raport świetnie ocenia zatrudnionych na Dolnym Śląsku animatorów:

Na Dolnym Śląsku orliki działają w czterech na pięć gmin i nasz region jest w tym zakresie w krajowej czołówce. W sumie w Polsce wybudowano 2604 kompleksy boisk sportowych, które kosztowały blisko miliard złotych. 

Matuszewska-Potempska dodaje, że placówki cieszą się bardzo dużym powodzeniem, a pracujący w orlikach animatorzy są na najwyższym poziomie, ale...

-Co piąty samorząd na terenie województwa dolnośląskiego ,nie przeprowadzał żadnej kontroli ani inspekcji stanu technicznego. Niewątpliwie jest to bardzo istotne, bo mówimy o bezpieczeństwie dzieci.

Na Dolnym Śląsku powstało w sumie 197 orlików. A sprawdzaliśmy jak mieszkańcy regionu oceniają z perspektywy kilku lat kompleksy ogólnodostępnych boisk:

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama