Wisła pozbawiła lubinian marzeń o europejskich pucharach

PP/PAP | Utworzono: 2018-05-09 23:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-09 23:00

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Obydwa zespoły starały się grać ofensywnie, więc kibice obejrzeli kilka ciekawych akcji. W 10. minucie groźny, lecz minimalnie niecelny strzał oddał Alan Czerwiński. W odpowiedzi Zoran Arsenic podał w pole karne do Jesusa Imaza, lecz napastnik Wisły nie trafił w bramkę. W 23. minucie goście byli bliscy objęcia prowadzenia, gdy Paweł Żyra zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Kopnięta prze niego piłka otarła się o poprzeczkę.Dziesięć minut później było już 1:0 dla gospodarzy. Po składnej, zespołowej akcji Nikola Mitrovic świetnie podał do nieobstawionego Carlitosa, którym pewnym strzałem w długi róg zdobył swoją 24. bramkę w tym sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji najlepszych snajperów ekstraklasy. Potem już do końca pierwszej połowy częściej atakowali goście, którzy najbliżej wyrównania byli w 39. minucie, gdy Filip Starzyński strzelił zza pola karnego tuż obok słupka.

Chwilę po przerwie z kolei Wisła mogła podwyższyć prowadzenie. Tibor Halilovic zagrał do Carlitosa, ten piętą odegrał do Jakuba Bartkowskiego, którego strzał okazał minimalnie niecelny. Potem kolejne trafienie mógł zaliczyć Carlitos. Jego strzał z bliska obronił Dominik Hładun. W 72. minucie z kolei, bardzo aktywny tego dnia, Hiszpan popisał się fantastycznym podaniem do Rafała Boguskiego, który z najbliższej odległości trafił w bramkarza Zagłębia. Szczęście opuściło Miedziowych w 83. minucie. Po składnej akcji wiślaków Llonch trafił piłką w słupek, a Boguski popisał się skuteczną dobitką. To nie był koniec strzeleckich popisów rezerwowego Wisły. W 90. minucie Boguski wpakował piłkę do siatki głową, po idealnym dośrodkowaniu Tomasza Cywki.

Goście cały czas starali się odrobić stratę. Pod bramką Wisłą groźnie było przede wszystkim przy rzutach rożnych i wolnych. Najlepszej okazji, jeszcze przy stanie 1:0, nie wykorzystał Jakub Mares, który strzelił obok słupka.

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Carlitos (33), 2:0 Rafał Boguski (83), 3:0 Rafał Boguski (90-głową).

Wisła Kraków: Julian Cuesta - Zoran Arsenic, Fran Velez, Marcin Wasilewski, Jakub Bartkowski - Nikola Mitrovic, Tomasz Cywka, Pol Llonch (89 Vullnet Basha) - Tibor Halilovic (77 Kamil Wojtkowski), Carlitos, Jesus Imaz (65 Rafał Boguski).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Lubomir Guldan, Sasa Balic, Rafał Pietrzak - Jakub Tosik (65 Bartłomiej Pawłowski), Adam Matuszczyk, Filip Jagiełło - Filip Starzyński, Arkadiusz Woźniak (46 Jakub Mares), Paweł Żyra (81 Patryk Tuszyński).

Żółte kartki - Wisła Kraków: Zoran Arsenic, Carlitos, Pol Llonch. KGHM Zagłębie Lubin: Filip Jagiełło, Adam Matuszczyk, Jakub Tosik.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).